WebMoney

WebMoney yra viena iš žinomiausių internetinių mokėjimo sistemų. Įmonė WM Transfer Ltd, kuriai priklauso ši sistema, buvo įkurta dar 1998. Šiuo metu ji registruota Centrinės Amerikos šalyje Belize, ir turi ofisus Rusijoje, Baltijos ir NVS šalyse bei JAV, Olandijoje, Ispanijoje, Japonijoje, Graikijoje, Izraelyje, Prancūzijoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Veiklos pradžioje WebMoney daugiausia orientavosi į Rusijos rinką, tačiau dabar ši sistema naudojama visame pasaulyje. WebMoney teigia, kad jų paslaugomis naudojasi daugiau nei 14 milijonų registruotų vartotojų, ir sistema kasdien pervedama apie 20-30 milijonų dolerių.

Registracijos procesas

WebMoney yra unikali sistema – ji nepanaši į jokią kitą mokėjimo internetu paslaugą teikiančią bendrovę. WebMoney sąskaitos, saugumo metodai, pervedimai ir netgi registracija yra šiek tiek klaidi, ir iš pradžių gali pasirodyti sudėtinga. Tačiau pradėjus naudotis sistema, viską perprasite gana greitai.

Norėdami susikurti sąskaitą, paprasčiausiai apsilankykite WebMoney tinklalapyje ir paspauskite žalią mygtuką kairėje „Sing Up“. Tuomet turėsite įvesti savo mobilaus telefono numerį tarptautiniu formatu (pavyzdžiui, 37061234567) ir paspausti „Proceed“. Jei šiuo numeriu dar niekas nesiregistravo, Jums atidarys puslapį, kuriame turėsite įrašyti savo asmeninius duomenis. Įrašykite juos tiksliai ir teisingai, lygiai taip, kaip įrašyta Jūsų pase ar asmens tapatybės kortelėje – tai labai svarbu, kad ateityje galėtumėte be problemų patvirtinti savo tapatybę bei įsidėti/išsiimti pinigus.  Įrašę spauskite „Proceed“. Patikrinkite, ar viskas teisinga, ir vėl paspauskite „Proceed“.

Tuomet atsidarykite el.pašto dėžutę, kurios adresą nurodėte registruodamiesi – joje bus laiškas nuo WebMoney, o jame – patvirtinimo nuoroda, kurią reikia paspausti, arba įrašyti laiške žemiau nurodytą kodą puslapyje http://start.wmtransfer.com/confirm.aspx – pasirinkite vieną iš dviejų būdų. Nuoroda ir kodas galioja 10 dienų. Jei negaunate laiško, patikrinkite Spam katalogą.

Kai patvirtinsite savo el.paštą, turėsite dar patvirtinti savo mobilaus telefono numerį, kurį įvedėte registracijos pradžioje. Į jį gausite žinutę su kodu, kurį reikės įvesti WebMoney tinklalapyje, kaip sekantį registracijos etapą. Suvedę jį, spauskite „Proceed“, dar kartą peržvelkite savo asmeniniu duomenis, ir spauskite „OK“. Tai padarę, gausite el.laišką su sąskaitos duomenimis.

Dabar Jūs jau turite WebMoney sąskaitą, bet neturite joje „e-piniginės“. Prisijunkite, spauskite nuorodą „Purse“ pačiame viršuje kairėje. Tuomet spauskite ant nuorodos „can create one“. Tada turėsite pasirinkti piniginės tipą. WebMoney egzistuoja 7 rūšių pinginės, kiekviena jų skirta atskiram mokėjimo vienetui (valiutai):

[list class=“bullet-4″] [li] WMZ – Z tipo piniginė — joje esantys pinigai yra JAV dolerių ekvivalentas [/li]

[li] WMR – R tipo piniginė — joje esantys pinigai yra Rusijos rublių ekvivalentas [/li]

[li] WME – E tipo piniginė — joje esantys pinigai yra eurų ekvivalentas [/li]

[li] WMU – U tipo piniginė — joje esantys pinigai yra Ukrainos grivinų ekvivalentas [/li]

[li] WMY – Y tipo piniginė — joje esantys pinigai yra Uzbekistano somų ekvivalentas [/li]

[li] WMB – B tipo piniginė — joje esantys pinigai yra Baltarusijos rublių ekvivalentas [/li]

[li] WMG – G tipo piniginė — joje esantys pinigai yra aukso ekvivalentas [/li]

[li] WMC – C tipo piniginė — joje rodoma, kiek Jūs suteikėte paskolų [/li]

[li] WMD – D tipo piniginė — joje rodoma, kiek Jūs esate skolingas kitiems [/li] [/list]

Rekomenduojame kurtis Z ir/arba E tipo piniginę. Pasirinkę tipą, spauskite „Create“. Jums bus suteiktas piniginės numeris – jis susideda iš vienos raidės, nurodančios piniginės tipą, ir 12 skaičių.

Susikūrus piniginę, Jums dar reikės pasirinkti specialią WebMoney programą savo kompiuteryje arba telefone. Ji vadinasi WM Keeper ir Jūs galite rinktis vieną iš 4 versijų:

[list class=“bullet-8″] [li] Keeper Classic — programa Windows sistemai, ji instaliuojama Jūsų kompiuteryje ir yra greičiausiai veikianti bei daugiausia funkcijų turinti versija. [/li]

[li] Keeper Light — naršyklėje veikianti programa, kuri veikia šiek tiek lėčiau ir turi mažiau fukcijų. [/li]

[li] Keeper Mini —  naršyklėje veikianti programa, kuria veikia greitai ir neapkrauna net silpniausių ir seniausių kompiuterių, tačiau ji turi labai mažai funkcijų ir galimybių. [/li]

[li] Keeper Mobile — mobilioji programa, kuri turi pagrindines fukcijas, ir veikia telefonuose, palaikančiuose Java technologiją. [/li] [/list]

Mes rekomenduojame rinktis Classic arba Light versijas, priklausomai nuo galimybių. Tik atsiminkite, kad kartą pasirinkę, negalėsite pasikeisti versijos iš Classic į Light ar atvirkščiai. Išsamų WM Keeper versijų palyginimą rasite puslapyje WM Keepers Comparison.

Galimos valiutos

WebMoney veikia šiomis valiutomis: JAV doleriai, eurai, Rusijos rubliai, Baltarusijos rubliai, Uzbekistano somai, Ukrainos grivinos. Tačiau kiekvienai jų turėsite susikurti atskirą atitinkamo tipo piniginę. Pinigų pavedimai galimi tik tarp to paties tipo piniginių. Norėdami pervesti vieno tipo piniginėje esančius pinigus į kito tipo piniginę, turėsite naudotis specialiomis valiutos keitimo paslaugomis.

Ką būtina atsiminti

[list class=“bullet-key“] [li] Prisijungimo vardą ir slaptažodį [/li]

[li] Registracijos metu pasirinktą Control question ir Control answer – jie reikalingi pamiršus prisijungimo duomenis. [/li]

[li] Užsiregistravus Jums suteiktą WMID – tai 12 skaičių kodas, kuris yra Jūsų WebMoney sąskaitos numeris. [/li]

[li] Jūsų piniginės/-nių numerį/-ius. Jį naudos kiti WebMoney sąskaitų turėtojai, norėdami pervesti Jums pinigus. [/li] [/list]

Tapatybės patvirtinimo procesas

Tapatybei patvirtinti WebMoney naudojama specialių skaitmeninių pasų sistema. Kiekvienas vartotojas turi turėti WebMoney pasą. Šie pasai yra skirtingų lygių, kurie priklauso nuo to, kokie Jūsų duomenys yra patvirtinti. Nuo to, kokio tipo pasą turite, priklauso Jūsų WebMoney sąskaitos limitai, galimos atlikti operacijos ir paslaugos.

Alias pasas – jį automatiškai gauna visi užsiregistravusieji WebMoney ir gavę savo WMID. Šį pasą turinčių vartotojų asmens duomenų informacija yra nepatikrinta ir nepatvirtinta.

Formal pasas – jį nemokamai gauna kiekvienas WebMoney vartotojas, kuris įveda savo tikrojo paso duomenis. Duomenys nėra tikrinami. Šio paso turėtojai jau gali įsidėti pinigų į savo WebMoney sąskaitą padarydami pavedimą iš savo banko sąskaitos. Norėdami gauti šį pasą, eikite adresu www.passport.wmtransfer.com, prisijunkite, spauskite pilką mygtuką „Receive a formal passport“ ir įveskite prašomus duomenis. Paspaudę „Save“ jau turėsite Formal pasą.

Initial pasas išduodamas WebMoney nariams, kurie turi Formal pasą, ir jų asmens duomenys yra patikrinti. Norėdami gauti šį pasą, eikite www.passport.wmtransfer.com ir kairiąjame šoniniame meniu pasirinkę Control Panel, atsidariusiame puslapyje paspauskite nuorodą „Receive an initial passport“. Tuomet Jums bus parodytas agentų, kurie gali patikrinti Jūsų duomenis ir išduoti Initial pasą, sąrašas. Taip pat bus nurodyta kaina, kurią kiekvienas jų ima už šią paslaugą. Pasirinkite vieną iš agentų, ir paspauskite nuorodą „Receive a passport“ to agento eilutės pradžioje. Tuomet spauskite nuorodą „Go back to Control Panel“, ir suradę nuorodą „Pay“, paspauskite ją. Sumokėkite už agento paslaugas (reikalingą sumą turite turėti savo WebMoney sąskaitoje) ir susisiekite su juo susitarti dėl patikrinimo. Taip pat šį pasą galite gauti išsiuntę WebMoney registruotu paštu patikrinimo prašymą ir asmens dokumento kopiją. Abu dokumentai turi būti patvirtinti notaro bei pateikti notaro kontaktai.

Initial paso turėtojai gali įsidėti ir išsiimti pinigų iš/į WMR ir WMZ pinigines su daug didesniais limitais nei Formal paso turėtojai.

Main pasas – pagrindinis WebMoney paso tipas. Jis išduodamas turintiems Formal arba Initial pasą. Šis pasas gaunamas tokiu pat būdu, kaip ir Initial pasas, tik yra brangesnis.  Main paso turėtojams suteikiamas priėjimas prie automatinio pinigų priėmimo, paskolų, valiutų keitimo, skundų paraiškų paslaugų. Main paso turėtojai gali išdavinėti Initial pasus, įgyti konsultanto statusą, gauti kortelę bei naudotis ja išsiimant pinigus iš savo WebMoney sąskaitos.

Merchant pasas leidžia integruoti WebMoney kaip apmokėjimo būdą savo tinklalapiuose. Jis išduodamas nemokamai turintiems Personal pasą ir užregistravus savo tinklalapį Megastock kataloge. Tam reikia eiti adresu  http://www.megastock.ru, spausti nuorodą „Add“ ir įrašyti reikiamus duomenis. Patvirtinus duomenis, Jums bus suteiktas Merchant pasas.

Dar aukštesnių lygių ir privilegijų WebMoney pasai yra Capitaller pasas, Developer pasas, Registrar pasas, Service pasas, Guarantor pasas, Operator pasas.

Naudojimosi įkainiai

Kiekvienos WebMoney pinigų pervedimo operacijos kaina yra 0,8% nuo pervedamos sumos, tačiau nemažiau nei 0,01 WM valiutos vienetas. Maksimali operacijos kaina yra skirtinga konkrečioms valiutoms: 50 WMZ, 50 WME, 1500 WMR, 250 WMU, 100 000 WMB, 2 WMG. Jei pervedate pinigus iš vienos savo piniginės į kitą tos pačios valiutos piniginę, joks mokestis netaikomas.

Už kiekvieną kredito operaciją mokamas 0,1%, tačiau ne mažesnis nei 0,01 WMZ mokestis, jis nuskaičiuojamas nuo D tipo piniginės.

WebMoney neapmokestina pinigų įsidėjimo į WMZ ir WME tipo pinigines banko pavedimu, tačiau dauguma bankų turi mokestį tokiai operacijai.  Toks įsidėjimas užtrunka 1-2 darbo dienas.

Pinigų išsiėmimas iš WMZ ir WME tipo piniginių į banko sąskaitą apmokestinamas standartiniu WebMoney mokesčiu (0,8% nuo pervedamos sumos, tačiau nemažiau nei 0,01 WM valiutos vienetas).

WebMoney piniginėse laikomą valiutą taip pat galite oficialiai išsikeisti į kitos internetinės mokėjimo sistemos, pavyzdžiui, Moneybookers ar Paypal, valiutą. Tai padaryti galite per oficialias WebMoney keityklas.

WebMoney galite pervesti pinigus ir naudodami gavėjo el.pašto adresą, kaip yra įprasta kitose mokėjimo internetu sistemose – tam naudojama speciali paslauga wm2mail. Jos pagalba galite sumokėti žmogui, kuris net neturi WebMoney sąskaitos.

Kaip įsidėti pinigų į WebMoney sąskaitą

Savo WebMoney sąskaitą patogiausia papildyti dviem būdais:

[list class=“bullet-arrow2″] [li] išsikeisti kitoje internetinėje mokėjimo sistemoje esančius pinigus į WMZ/WME. Oficialios WebMoney keityklos. [/li]

[li] pervesti pinigų iš savo banko sąskaitos. [/li] [/list]

Reikalingas ne žemesnio nei Formal lygio WebMoney pasas. Galioja standartiniai WebMoney operacijų įkainiai.

Kaip išsiimti pinigus iš WebMoney sąskaitos

Išsiimti pinigus iš savo WebMoney sąskaitos patogiausia trim būdais:

[list class=“bullet-arrow2″] [li] išsikeisti WMZ/WME į kitos internetinės mokėjimo sistemos pinigus. Oficialios WebMoney keityklos. [/li]

[li] pervesti pinigus į savo banko sąskaitą. Minimali suma – 100 WMZ/WME, maksimali – 10 000 WMZ/WME, pervedimo įkainis – 0.6% +11 WMZ/WME. Reikalingas ne žemesnio lygio nei Formal pasas su patikrintais duomenimis. Dienos išsiimamų lėšų limitas: 5000-10 000 WMZ/WME, mėnesio – 10 000-20 000 WMZ/WME (priklausomai nuo turimo paso lygio) [/li]

[li] nusiimti bankomate/atsiskaityti parduotuvėje naudojantis WebMoney išduota kortele. [/li] [/list]

Išduodamos kortelės

WebMoney sistemoje galite prie savo WMZ piniginės pririšti turimą Visa/MasterCard kortelę (išskyrus virtualias). Jums reikės bent Formal tipo paso. Turėsite pateikti reikiamų asmens dokumentų kopijas ir užpildyti prašymą. WebMoney iš norimos pririšti kortelės nuskaičiuos 10 WMZ patvirtinimo mokestį. Nuskaičiavimo pavedime bus nurodytas patvirtinimokodas, kurį prisijungę  turėsite įvesti WebMoney tinklalapio meniu skiltyje Transactions. Tai atlikus, Jūs kortelė bus pririšta prie Jūsų WMZ piniginės ir visuomet galėsite lengvai ją papildyti iš WebMoney sąskaitos, o tuomet tuos pinigus nusiimti bankomate arba atsiskaityti kortele parduotuvėje.

Minimali pervedimo į kortelę suma – 5 WMZ, per dieną galima atlikti iki 5 pervedimo į kortelę iš WebMoney operacijų. Maksimali įsidedama į kortelę suma priklauso nuo turimo paso lygio. Maksimali įsidedama į kortelę suma per dieną – nuo 1000 iki 4000 WMZ, per mėnesį – 1500-15 085 WMZ. Pinigai kortelėje pervedant iš WebMoney sąskaitos atsiranda per 2-4 darbo dienas. Kiekvieno pervedimo kaina: WebMoney komisiniai – 0,8%, daugiausiai 50WMZ komisinių ir pervedimo į kortelę mokestis – 0,6%, mažiausiai 8 WMZ.

Taip pat galite užsisakyti iš WebMoney MasterCard PaySpark kortelę – ji Jums bus atsiųsta paštu. Ją galima naudoti išsiimant pinigus bankomatuose ir atsiskaityti parduotuvėse. Šį kortelė bus pririšta prie WME piniginės, lėšos joje bus laikomos eurais. Jums reikės bent Formal tipo paso. Turėsite pateikti reikiamų asmens dokumentų kopijas ir užpildyti prašymą. Kortelės išdavimas kainuos 10-6 WME (priklausomai nuo turimo WebMoney paso lygio).

Minimali pervedimo į MasterCard PaySpark kortelę suma – 10 WME, per dieną galima atlikti iki 5 pervedimo į kortelę iš WebMoney operacijų. Už kiekvieną mėnesį, kai nenaudosite kortelės, turėsite sumokėti 3 WME mokestį. Norint aktyvuoti paštu gautą kortelę, reikės į ją pervesti bent 10 WME. Pervedimo iš WebMoney į kortelę kaina – nuo 1% iki 0,25% (mažiausiai 3. daugiausiai – 5 WME). Maksimali įsidedama į kortelę suma priklauso nuo turimo paso lygio. Maksimali įsidedama į kortelę suma per dieną – nuo 1500 iki 5000 WME, per mėnesį – 2000-16 000 WME.

Ši kortelė turi standartinius MasterCard kortelių išgryninamų pinigų limitus. Per dieną bankomatuose galima nusiimti iki 1500 WME, per savaitę – iki 4000 WME. Per dieną parduotuvių kasose galima atsiskaityti daugiausiai už 2000 WME, per savaitę – už 10 000 WME. Nusiėmimų kiekis per dieną – iki 5 kartų, per savaitę – iki 35 kartų. Atsiskaitymų kasose kiekis per dieną – iki 8 kartų, per savaitę –  iki 40 kartų. Kortelėje vienu metu gali būti daugiausia 5000 WME.

MasterCard PaySpark kortelės įkainiai: WebMoney komisiniai už kiekvieną pervedimą į kortelę – 0,8%, daugiausiai 50WME; pervedimo iš WebMoney į kortelę kaina – nuo 1% iki 0,25% (mažiausiai 3. daugiausiai – 5 WME), nusiėmimo bankomate kaina – 2%, mažiausiai 3 WME. Atmesto nusiėmimo bankomate kaina 0,4 WME. Atsiskaitymo kasose kaina – 1 WME. Kortelės pakeitimas pametus arba kortelės uždarymas – 15 WME.

Naudingos WebMoney nuorodos

Lietuvoje veikiančių WebMoney keityklų/papildymo punktų sąrašas

Oficialios WebMoney keityklos

Pardavėjų, priimančių WebMoney, katalogas

Ofcialus WebMoney forumas

WebMoney priimančios lažybų bendrovės

Betfair »

Pinnacle »

PartyBets »

Unibet »

888sport »

Sportingbet »

WilliamHill »

Bwin »

Expekt »

Bet-at-home »

Nordicbet »

Triobet »

RedBet »

 

 

WebMoney klientų pagalba

Bendroji WebMoney klientų pagalba

 

Pagalba piniginių klausimais:

WMZ – [email protected]

WME – [email protected]

WMR – [email protected]

WMU – [email protected]

WMB – [email protected]

WMG – [email protected]

 

Techninės pagalbos telefonai:

+7 (495) 727-43-33 (Maskvoje)

+7 (812) 309-02-91 (Sankt Peterburge)

+1 (646) 205-28-89  (JAV)

 

Pagrindinio ofiso kontaktai:

119049, 7 Koroviy Val str., Moscow, Russia

Faksas: +7 (495) 727-43-33

El.paštas: [email protected]

 

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *