Krepšinio lažybų gidas

Krepšinis yra viena iš tų sporto šakų, už kurią lažinamasi daugiausiai. Krepšinio lažybos gali būti gana pelningas užsiėmimas, ypač jei išmanote apie šį žaidimą, domitės komandomis ir jų rezultatais bei turite šiek tiek sėkmės. Krepšinio mėgėjams lažybos taip pat yra geras būdas padaryti net nuobodžias runtynes įdomiomis – azartas tikrai padidėja, kai už vieną iš komandų pastatote! Norintiems išbandyti krepšinio lažybas ar įvairesnes jų rūšis padėsime šiame straipsnyje apžvelgdami lažybų statymų rūšis, kurias siūlo lažybų bendrovės krepšiniui

Statymas už krepšinio rungtynių laimėtoją

Dažniausiai krepšinyje lažinamasi už komandą – rungtynių laimėtoją (angl. money line). Tai populiariausia lažybų rūšis. Stipresnės komandos koeficientas bus mažesnis, silpnesnės – didesnis. Tačiau kuri komanda stipresnė, kuri silpnesnė, sprendžia lažybų bendrovės iš sezono ar lygos statistikos – o komandų pajėgumas tikrovėje nevisuomet atitinka jų rezultatus popieriuje (komandų koeficentai dar papildomai koreguojami siekiant sulaukti vienodo populiarumo tarp lošėjų). Taip pat, žinoma, veikia sėkmės ir atsitiktinumo faktoriai – tikrai galite prisiminti krepšinio rungtynes, kurias laimėjo silpnesne laikyta komanda (pavyzdžiui, Eurobasket 2011 rungtynės Lietuva-Makedonija). Taigi jei domitės krepšiniu ir gebate atskirti, kada būsimas rezultatas neatitiks lažybų bendrovių lūkesčių (t.y. koeficientų), galite tikrai nemažai uždirbti. Jei nemėgstate rizikuoti, statykite už komandas-favorites, tačiau didesnes sumas. Tuomet pralošite retai, o laimėsite, nors ir po nedaug, bet dažniau.

Krepšinio rungtynių handikapas

Handikapas (angl. handicap, point spread) yra statymo rūšis, kurioje vienai komandai suteikiamas tam tikras pranašumas. Taigi vienai komandai suteikiant pranašumą, kitai duodamas lygiai toks pat minusinis handikapas, pavyzdžiui -7 ir +7. Kai jūs statote handikapo statymą krepšinyje, jūs tarsi prarandate arba įgyjate taškus, priklausomai, už kurią komandą statote. Statymų koeficientai krepšinio handikape bus labai panašūs abiems komandoms, nes pridėti taškai išlygina jų galimybes.

Pagrindinis dalykas, kurį turite suprasti apie krepšinio handikapą yra tai, kad konkretus pridėtų/atimtų taškų skaičius nereiškia laukiamo rezultato. Lažybų bendrovės, nuspręsdamos kiek taškų pridėti/atimti, naudoja ne komandų statistiką, o lošėjų statistiką. Jie nustato taškų skaičių pagal tai, ką jie mano kad jūs ir kiti lošėjai darysite. Lažybų bendrovės nori suvienodinti bendrą pastatytą sumą už vieną ir kitą komandą, o ne atrasti idealų taškų kiekį pagal komandų stipriąsias ir silpnąsias puses. Tai žinant, jums bus lengviau pastebėti handikapą, už kurį verta pastatyti. Jei pagal tai, ką žinote apie komandas, manote, kad Žalgiris nugalės Lietuvos Rytą 9-niais taškais, o lažybų bendrovė siūlo +5 handikapą Lietuvos Rytui, galite labai daug laimėti, jei jūsų spėjimas bus teisingas.

Surasti tokių vertingų handikapo statymų kiekvieną savaitę įsibėgėjus krepšinio sezonui nėra sunku. Jei manote, kad konkreti komanda laimės didesniu skirtumu, nei jai suteikti handikapo taškai, statykite. Jei manote, kad konkreti komanda pralaimės mažesniu skirtumu nei jai suteikti handikapo taškai, vėlgi statykite. Kiek pinigų statyti turite nuspręsti pagal tai, kiek skiriasi jūsų prognozuojamas skirtumas ir handikapo taškai. Na ir žinoma, pagal tai, kiek esate įsitikinęs savo prognozės tikslumu.

Statymas už bendrą komandų rezultatą

Bendro rezultato statymas (angl. game totals, total points) paremtas bendru abiejų komandų rezultatu – t.y. sumuojant abiejų komandų rezultatą, pavyzdžiui, jei rungtynės baigėsi 89:76, bendras rezultatas yra 165. Lažybų bendrovės siūlo spėti, daugiau ar mažiau (angl. Over/Under) už jų pasiūlytą bendrą rezultatą bus iš tikrųjų įmesta.

Bendro rezultato Over/Under statymus krepšinyje labiau mėgsta patyrę lošėjai, naujokams ši statymo rūšis atrodo nuobodi, nes nekelia azarto. Tačiau jie pamiršta vieną dalyką – sporto lažybų tikslas yra ne tik azartas, bet ir piniginiai laimėjimai. Jei žinote, kaip ieškoti, ir pakankamai pažįstate komandas, už kurių rungtynes ruošiatės statyti, kiekvieną savaitę galima rasti bent po vieną tikrai pelningą krepšinio Over/Under statymą.

Nors kai kuriems nepatyrusiems lošėjams Over/Under gali pasirodyti kaip monetos metimas, visuomet turintis šansus 50:50, tačiau iš tikrųjų, išmanant apie komandas, už kurias statysite, dalis sėkmės faktoriaus išnyksta. Dar vienas šio statymo privalumas – jums nereikia spėti, kuri komanda laimės. Taip pat nereikia spėti, koks bus taškų skirtumas. O azartas ateis – pačioje rungtynių pabaigoje, kai bendras rezultatas artės prie jūsų pasirinkto Over/Under rezultato.

Svarbu žinoti dar du dalykus. Pirma, jei bus surinkta lygiai tiek taškų, kiek buvo siūloma lažintis Over/Under, dauguma lažybų bendrovių grąžins statymus. Kai kurios, siekdamos to išvengti, Over/Under rezultatas parenka nepilną skaičių, pavyzdžiui 149.5. Yra ir tokių lažybų bendrovių, kurios tokioje situacijoje visus statymus pripažįsta pralaimėtais. Antra, jei rungtynėse bus pratęsimas, tai nieko nekeičia – statant Over/Under turimas omenyje galutinis rezultatas, kartu su visais pratęsimais.

Kaip rasti pelningą Over/Under statymą krepšinyje? Išanalizuokite abiejų komandų pastarąsias rungtynes – pasižiūrėkite, kiek jos įmetė, paskaičiuokite bent trijų pastarųjų rungtynių rezultatų vidurkį. Taip pat atkreipkite dėmesį į komandų žaidimo stilių – ar jos geriau ginasi, ar puola? Kokias strategijas mėgsta naudoti jų treneriai? Ar komandose yra itin daug taškų surenkančių krepšininkų? O gal kurios nors komandos žaidėjas, paprastai surinkdavęs daug taškų, susitraumavo? Arba atvirkščiai – buvo traumuotas tose rungtynėse, kurių rezultatus įtraukėte į savo vidurkius? Visa ši informacija jums padės pasirinkti Over arba Under konkrečioms krepšinio rungtynėms.
Statymai už konkretų krepšinio rungtynių statistikos rodiklį

Statymai už rungtynių statistiką (angl. prop bets, proposition bets) gali būti labai įvairūs ir skirtingi konkrečiose lažybų bendrovėse. Šie statymai, kaip ir bendro rezultato, pagrįsti Over/Under principu – siūloma rodiklio reikšmė ir lošėjai gali rinktis didesnis ar mažesnis šis rodiklis bus tikrovėje. Populiariausi tokie statymai yra konkretaus žaidėjo surinkti taškai (angl. player points), atkovoti kamuoliai (angl. player rebounds), perdavimai (angl. player assists),  didžiausias skirtumas tarp komandų rungtynių metu (angl. biggest lead in match), kas laimės praėjus dviems kėliniams (angl. half time) ir t.t. Kiekviena bendrovė atskirai sprendžia, kokius statistikos rodiklių statymus pasiūlyti, todėl jie itin skiriasi skirtingose bendrovėse.

Statistikos statymai gali būti labai pelningi, tereikia mokėti atskirti tokius, kurie turi pelno potencialą, nuo tų, kurių baigtis visiškai atsitiktinė. Štai statistikos statymai pagal sudėtingumą atspėti/pelningumą:

  • Lengvai atspėjami, mažo pelningumo – bendras rezultatas lyginis ar nelyginis (angl. odd/even), kuri komanda pirmaus po pirmo, antro ir t.t. ketvirčių, kuri pirma surinks 20 ar kitokių sumą taškų, kuris žaidėjas surinks daugiausiai taškų per rungtynes, ir panašūs.
  • Vidutiniškai lengvai atspėjami, didesnio pelningumo – naudingiausias lygos/turnyro/čempionato žaidėjas, tikslus komandų tarpusavio rungtynių rezultatas (t.y. kiek kartų kuri laimės) ir panašūs.
  • Ekstremalūs statistikos statymai – tai labiausiai nerealistiški statymai, kuriuos lažybų bendrovės dažniausiai siūlo pramogai, o ne rimtiems statymams. Jų daugiausiai rasite amerikietiškose bendrovėse. Pavyzdžiai – kiek kartų komentuotojas paminės komandos pavadinimą ar konkretaus žaidėjo pavardę, kiek laiko užtruks himnų giedojimas prieš rungtynes, kiek kartų laimėjusi komanda išmes į viršų savo trenerį ir panašiai. Laimėjimai gali siekti tūkstančius, tačiau visuomet atsiminkite – tai tik pramogai skirti statymai, kurie gali pralinksminti žiūrint rungtynes, todėl nestatykite jų daug ar dažnai.
  • Visuomet pralaimintys (angl. sucker bet) – tai nedažnai pasitaikantys, tačiau, kaip sako jų pavadinimas, neverti nė cento statymai, nes juos visada pralaimėsite. Juos galima atskirti iš labai gero koeficiento ir labai tikėtinos baigties. Šie statymai siūlomi tada, kai lažybų bendrovės žino kažką, ko nežino dažnas lošėjas. Taigi – jei statistikos statymas atrodo per geras, kad būtų tiesa, jis dažniausiai bus visuomet pralaimintis. Pavyzdžiui, siūlomas statymas, kad gana prastas žaidėjas surinks daugiau taškų nei geriausias tos pačios komandos žaidėjas. Jūs, žinoma, manote, kad taip nebus ir nesusimąstote, kodėl siūlomas toks akivaizdus statymas. O galbūt bendrovė žino, kad tas geriausias žaidėjas didžiają rungtynių dalį sėdės ant suoliuko – tarkime, tos komanos treneris paminėjo apie tokį savo sprendimą kad ir Liuksemburgo spaudai. Mūsų šalies spauda tos naujienos neperspausino, ir jūs to nežinote…

Statymai už krepšinio ateities įvykius

Tai statymai už kokį nors įvykį ateityje (angl. futures bets), susijusį su krepšinio lyga, čempionatu ar turnyru. Pavyzdžiui, kuri komanda laimės konkretų turnyrą ar lygą, kurios komandos pereis čempionato grupių etapą ir panašiai. Svarbiausia, ką turite žinoti – koeficientai už šiuos statymus bus didžiausi likus daugiausiai laiko iki įvykio baigties paaiškėjimo, ir bėgant laikui vis mažės. Žinoma, dėl to, kad tuomet mažės ir rizika suklysti. Šie statymai gali būti pelningi, kai tikrai daug šansų įvykio baigčiai atspėti – pavyzdžiui, kad šių metų Ispanijos Primera lygą laimės Barcelona. Arba kad šių metų LKL laimės Žalgiris arba Lietuvos Rytas.

Susiję įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *