Lažybų žodynas

Lažybų žodynas yra nuolat papildomas. Laikui bėgant, tai bus išsamiausias lietuviškas lažybų terminų žodynas. Jei norite prisidėti prie jo pildymo, pakomentuoti esamus terminus arba paprašyti, kad būtų įtrauktas konkretus terminas, susisiekite Kontaktų formos pagalba.

Termino aprašymas išskleidžiamas spustelėjus pliusiuką arba patį terminą.

Daugiau/Mažiau (statymo rūšis)

Daugiau/Mažiau (angl. Over/Under, Total Points, Total Goals) - tai tokia statymo rūšis, kai lažinatės, kiek iš viso taškų/įvarčių bus surinkta per rungtynes/mačą.

Jūs galite statyti pasirinkdamas daugiau ar mažiau už konkretų skaičių taškų bus iš viso surinkta per rungtynes. Nustatant rezultatą, skaičiuojami abiejų komandų surinkti taškai kartu.

Futbole itin populiaru lažintis daugiau ar mažiau nei 2.5 įvarčio bus įmušta, ledo ritulyje - daugiau ar mažiau nei 5.5 įvarčio. Krepšinyje taškų skaičių, už kurį daugiau ar mažiau galima rinktis pastatyti, kiekvienoms rungtynėms lažybų bendrovės nustato atskirai.

Taškų skaičius dažniausiai yra nepilnas skaičius, kad būtų aiškus laimėjimas. Pavyzdžiui, jei statote, kad runtynėse bus įmušta daugiau nei 1.5 įvarčio, tuomet įmušus 1 įvartį pralaimite, o įmušus 2 - jau laimite. Kartais lažybų bendrovės siūlo lažintis Daugiau/Mažiau statymus su pilnais skaičiais, pavyzdžiui, galite rinktis ar ledo ritulio rungtynėse bus įmušta daugiau ar mažiau nei 5 įvarčiai. Tuomet, jei įmušami lygiai 5 įvarčiai, Jūs nei laimite, nei pralaimite - pastatyti pinigai Jums grąžinami (angliškai tokia situacija vadinama push).

Daugiau/Mažiau statymai yra gana populiarūs, nes Jums nereikia spėti kas laimės, ir Jūsų statymui laimėtojas jokios įtakos nedaro.

Koeficientas

Koeficientas (angl. odds) - tai lažybų bendrovės nustatomas skaičius, kurį iš lošėjo pastatytos sumos , gaunamas jo laimėjimas.

Pavyzdžiui, jei rungtynėms Žalgiris - Lietuvos Rytas siūlomi koeficientai yra atitinkamai 3.20 ir 2.15, Jūs pastatote 10 Litų už Lietuvos Rytą ir ši komanda laimi, tuomet Jūsų laimėjimas yra 2.15 x 10 Litų, t.y. 21,50 Litų.

Kombinuotas (sandaugos) statymas

Kombinuotas (sandaugos) statymas (angl. multi-bet, combo, combo-bet,  parlay) - tai statymas už daugiau nei vieną lažybų baigtį. Kombinuotas statymas laimimas tik tuomet, jei atspėjamos visos jame pasirinktos baigtys.  Jei nors vienas spėjimas, įtrauktas į kombinuotą statymą, yra neteisingas, Jūs pralaimite visą kombinuotą statymą ir Jums neišmokama jokia suma. Jei atspėjate visas kombinuoto statymo baigtis, Jūsų laimėjimas gaunamas sudauginus statytą sumą bei visų baigčių koeficientų sandaugą.

Pavyzdžiui, nusprendžiate statyti 10 Litų už visų trijų žemiau nurodytų rungtynių komandas, žaidžiančias namuose:

Lietuvos Rytas – Žalgiris 2.00 3.35

Rūdupis – Sakalai 2.25 3.25

Perlas – Neptūnas 1.50 3.90

Šios kombinacijos bendras koeficientas bus 6.75 ( 2.00 x 2.25 x 1.50)

Jei taip pastačius laimėtų visos trys namuose žaidžiančios komandos - Lietuvos Rytas, Rūdupis ir Perlas -  laimėjimas būtų 67,50 Litų.

Laimėtojas (statymo rūšis)

Statymas už laimėtoją (angl.  Money Line, moneyline arba sutrumpintai ML) - tai populiariausia sporto lažybų rūšis. Lažindamiesi Jūs pasirenkate, kuri komanda (pavyzdžiui, krepšinyje) ar žaidėjas (pavyzdžiui, bokse) laimės. Jei laimi Jūsų pasirinkimas, laimite ir Jūs. 

Lažybų bendrovė

Lažybų bendrovė (angl. sportsbook, bookie, bookmaker, betting shop) - tai oficialiai veikianti įmonė, siūlanti lažintis dėl įvairių įvykių, dažniausiai sporto rungtynių ar mačų, baigties. Ji nustato koeficientus, pagal kuriuos statymo laimėjimo atveju skaičiuojama pastačiusiojo išmoka. Atlikdamas statymą, statantis žmogus sutinka, kad pralaimėjus jis praras savo pastatytą sumą, o laimėjimo atveju gaus tokią sumą, kurią numato konkretaus statymo koeficientas.

Mūsų rekomenduojamos, išbandytos, saugios ir patikimos lažybų bendrovės yra surašytos specialiame puslapyje Lažybų Bendrovės

Lažybų pasiūla

Lažybų pasiūla (angl. selection) - tai visas konkrečios lažybų bendrovės siūlomų lažybų baigčių, joms priskirtų lažybų koeficientų bei kitos svarbios lažyboms informacijos sąrašas.

Pavyzdžiui, žemiau matote lažybų bendrovės Triobet pasiūlą. Iš visos pasiūlos galite pasirinkti norimą sporto šaką, lygas, rungtynes ir pamatysite jose siūlomus koeficientus.

Paprastasis (vienetinis) statymas

Paprastasis, dar vadinamas vienetiniu (angl. single) statymas - tai pati paprasčiausia statymų rūšis. Paprastasis statymas atliekamas pasirenkant vieną lažybų baigtį. Laimėjimo suma nustatoma padauginus pastatytą sumą iš  pasirinktos baigties koeficiento. Laimėjimas  priklauso  nuo to, ar teisingai atspėta pasirinkta baigtis.

Pavyzdžiui, Jūs pasirenkate varžybas Ekranas - Atlantas, ir norite pastatyti už Atlanto pergalę. Lažybų pasiūloje nustatytas koeficientas šiai baigčiai, t.y. Atlanto pergalei, yra 2.50. Tai reiškia, kad Jums pastačius 10 Litų už Atlanto pergalę, šios komandos laimėjimo atveju, laimėtumėte 25 Litus (10 Litų x 2.50).