Vokietija – Graikija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Ar dar prisimenate Euro 2004? Tuomet Graikija šokiravo futbolo pasaulį – jie sugebėjo patekti į sekantį etapą, palikę už nugaros Rusiją ir Ispaniją, o vėliau nugalėjo Prancūziją, Čekiją ir Portugaliją bei laimėjo visą čempionatą. Tačiau šįmet bent mes nesitikime tokio scenarijaus. O jūs?

Vokietija – Graikija: komandų analizė

Vokiečiai laimėjo visas trejas savo grupių etapo rungtynes šiame Europos čempionate. Akivaizdžiai matosi, kaip sulig kiekvienu maču jų žaidimo kokybė tik gerėja, ir, kas turėtų ypač bauginti jų varžovus, pačios geriausios formos pikas jau čia pat. Treneris Low ypač džiaugiasi vieningu saugų Bastian Schweinsteiger ir Sami Khedira žaidimu – jie puikiai vienas kitą supranta aikštėje, todėl kol vienas dalyvauja atakoje, kitas visuomet pridengia gynyboje. Pagrindinis klaustukas iki čempionato buvo vokiečių gynybos kokybė, tačiau nepaisant kelių klaidelių, kol kas Vokietijos rinktinė ginasi puikiai. Net kai Boateng buvo suspenduotas, jį pakeitęs Bender puikiai susitvarkė. Kita puikiai susižaidusi trijulė yra Lukas Podolski, Thomas Muller ir Mesut Ozil – kai jie kartu, mažai kas gali jiems prilygti ir pasipriešinti.

Nors Graikija yra laikoma silpniausia komanda Euro 2012 ketvirtfinalyje, ir tikrai dažnai aikštėje atrodė kaip mokyklinukai, jie pilni motyvacijos ir po pergalės prieš Rusiją yra „ant bangos“. Todėl vokiečiai, norėdami šiandien laimėti, privalo tęsti jau matytą kantrią ir metodišką strategiją, išnaudoti savo puikų „platų“ žaidimą ir žaidėjų kūrybiškumą. Tuomet, kad ir kas būtų su kamuoliu Graikijos pusėje, jam šansų įmušti beveik nelieka.

Graikai šiandien ruošiasi dar vienai lemiamai kovai. Vieną tokią jie jau laimėjo, netikėtai po pergalės 1:0 pasiuntę namo rusus. Tačiau jie irgi kai ką prarado tame mače – savo kapitoną Giorgos Karagounis, kuris buvo suspenduotas dėl raudonos kortelės. Treneriui Santos teks gerokai pasukti galvą, norint rasti tinkamiausią taktiką kovoje prieš vokiečius. Pagrindinė graikų bėda – krašto gynėjų žaidimas. Jei Jose Holebas ir Vassilis Torossidis toliau žais taip prastai, ir negaus pagalbos iš saugų, tai bus viena pagrindinių nišų, kurias išnaudos vokiečiai savo naudai. Taip pat, jei graikai nori turėti bent kiek šansų laimėti, gyvybiškai svarbus bus puolėjo Dimitris Salpingidis žaidimas, ypač kai kiti šios pozicijos žaidėjai Graikijos rinktinėje yra dar prastesni.

Taktika 1: vokiečių puolimas prieš graikų gynybą. Graikija praleido vieną įvartį rungtynėse su Lenkija ir du su Čekija, tačiau puikiai gynėsi prieš rusus. Prie to daugiausiai prisidėjo Papadopoulos, iš visų jėgų stengėsi Tzavelas ir Torosidis. Nors ši trijulė vargiai prilygsta vokiečiams Muller ir Podolski, o dar pridėjus tikslias Gomez atakas, Ozil užnugaryje ir Khedira prasiveržimus… Jei nenori įvarčių lietaus, graikams teks šiandien koncentruotis į gynybą ir laikytis iš paskutiniųjų.

Taktika 2: graikų puolimas prieš vokiečių gynybą. Graikų žaidžiamas futbolas tikrai nepasižymi puolimo aktyvumu, tačiau jie sugebėjo įmušti kiekvienose savo Euro 2012 rungtynėse. Visgi mes manome, kad prieš vokiečių gynybą jie neturi jokių šansų. Badstuber ir Hummels partnerystė aikštės viduryje, puikus Lahm ir Bender žaidimas – Samaras ir Gekas itin retai gaus kamuolį ir graikai šiandien įmuš tik per stebuklą.

Vokietija – Graikija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Už Vokietiją statyti šiandien tikrai mažiausiai rizikinga, tačiau toks mažas koeficientas neturi jokios vertės (Betfair dar duoda 1.36, 888sport, Betfred, Ladbrokes, Pinnacle, Bodog, Coral, Paddy Power ir William Hill – 1.33).  Štai už Graikiją pastatyti tikrai apsimokėtų – koeficientas pas Betfair, BetVictor ir BoyleSports siekia net 12.00 – tačiau tuomet turėtumėte tikrai labai mėgti riziką arba turėti kokios nors kitiems nežinomos informacijos. O gal manote, kad graikai geresnė komanda, nei mums atrodo, ir sugebės su vokiečiais žaisti taip, kai su rusais – kurs puikias progas įvarčiams ir kartu puikiai ginsis? Net ir tuo atveju mes patartume bent jau su sumomis nepersistengti – na, gal 1 ar 2 unit’ai sėkmei paerzinti…

O mūsų pagrindinis statymas šiandien yra Under 2.5 (2.07 pas 188bet). Graikai tikrai šiandien koncentruosis į kietą gynybą. Vokiečiai žino, kad didesnę rungtynių dalį kamuolį turės jie, tačiau jiems vistiek bus nelengva įmušti varžovui, kuris siekia kuo ilgesnį laiką išlaikyti rezultatą 0:0 – mes manome, kad būtent tokia ir bus šiandien graikų strategija. Tai geriausia, ką jie gali pasiekti, ir jie patys tai supranta. Vienintelė mažytė graikų viltis laimėti šiandien yra atsilaikyti 120 minučių gynyboje ir bandyti laimėti baudinių seriją.

Kitas tikėtinas scenarijus ir rekomenduotinas statymas yra Vokietija Win to Nil (1.75 pas Bwin) – kaip minėjome, mes manome, kad šiandien graikai koncentruosis į gynybą, todėl puolimas liks antrame plane. Be to, jiems tikriausiai ir nesigautų ir kokybiškai gintis, ir pulti kartu. Pasirinkę gynybą, graikai tikrai gali per visas rungtynes nė karto taip ir neįmušti.

Komentarų: 4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *