Rezultatyviausias žaidėjas: analizė ir Euro 2012 prognozės

Vienas iš statymų, labiausiai viliojančių futbolo čempionatuose, yra daugiausia įvarčių įmušusio žaidėjo (angl. top goalscorer) spėjimas. Kai kurie lažybininkai teigia, kad teisingai nuspėti šį žaidėją itin sunku, daug ką lemia atsitiktinumas. Mes manome, kad nepaisant to, paanalizavus galimybes, kelis ne itin didelius statymus atlikti gali būti net labai pelninga. Ypač iki čempionato pradžios, kai masinis statymas dar neprasidėjęs ir koeficientai mažiau įtakoti kitų lažybininkų nuomonės.

Norint sužinoti, į kuriuos žaidėjus labiausiai verta atkreipti dėmesį, reikia peržiūrėti ir išanalizuoti bent kelių pastarųjų čempionatų statistiką. Tai ne tik padės atsirinkti galimus kandidatus, bet ir padės pastebėti bendras tendencijas.

Atkreipkite dėmesį į mažiau žinomus žaidėjus

Vienas iš pirmųjų pastebėjimų – Europos čempionatas visuomet buvo tas turnyras, kuriame žaidėjai stengiasi pasirodyti kuo geriau – pakelti savo reputaciją, parodyti viską, ką gali ir sugeba. Todėl Europos čempionatų istorijoje yra ne vienas daugiausiai įvarčių įmušęs žaidėjas, kuris iki dalyvavimo čempionate buvo mažiau žinomas arba retai pasižymėdavo aikštėje.

Pavyzdžiui, 1984-ųjų čempionate tikrai niekas daug nesitikėjo iš prancūzų kapitono Michel Platini – jis buvo paimtas į rinktinę tik dėl gero pasirodymo Juventus klube tų metų sezone. Dalyvaudamas dviejuose čempionatuose prieš tai,  jis nepademonstravo jokių išskirtinių savybių. Tačiau tais metais Platini įmušė 9 įvarčius, o Prancūzija tapo čempione žaisdama namuose.

1988-siais Marco van Basten net nebuvo įtrauktas į pirmąsias Olandijos rungtynes tų metų čempionate – žaisti reikėjo prieš SSRS rinktinę, o Basten sezonas AC Milan klube buvo nužymėtas traumomis. Tačiau jau sekančiame mače Olandija – Anglija jis įmušė hatriką, o vėliau išvedė Olandijos rinktinę iki pat čempionų trofėjaus.

1996-siais čempionatas vyko Anglijoje. Daug kas nesuprato trenerio Terry Venables tikėjimo vienu iš Blackburn Rovers žaidėjų Alan Shearer – jis neturėjo įspūdingos įvarčių statistikos nei klube, nei rinktinėje. Tačiau tais metais čempionate jis pelnė net penkis įvarčius…

O 2000-siais daugiausia įvarčių pelnusio žaidėjo titulą dalijosi du futbolininkai: Savo Milosevic ir Patrick Kluivert. Nors pastarasis jau buvo gana neblogai žinomas dėl savo žaidimo klube, tų metų čempionatas abiems buvo didelio tarptautinės karjeros šuolio pradžia. Tą patį galima pasakyti ir apie 2004-ųjų titulo laimėtoją Milan Baros, ir net apie 2008-ųjų David Villa. Nors Villa jau 2006-aisias čempionate įmušė 3 įvarčius, jo reitingai pakilo iki didžiausių aukštumų 2008-siais, kai jis pelnė 4 įvarčius ir rezultatyviausio čempionato žaidėjo vardą.

Taigi ši tendencija mums sufleruoja, kad turėtume atkreipti dėmesį ne tik į futbolininkus-žvaigždes, tačiau paieškoti ir tokių, kurie kol kas nėra lyderiai futbolo pasaulyje, tačiau sistemingai to siekia, ir galbūt Euro 2012 bus jų laikas, jų proga „iššauti“.

Grupių etapas – svarbiausias laikas

Antrasis pastebėjimas – dėl daugumos įvarčių laiko skirtinguose čempionato etapuose. 2008-siais Villa įmušė 4 įvarčius, o čempionatą laimėjo jo šalis Ispanija – tačiau visi 4 jo įvarčiai buvo pelnyti dviejuose grupių etapo mačuose. Dar 4 žaidėjai 2008-siais įmušė po 3 įvarčius: Lukas Podolski, Hakan Yakin, Semih Senturk ir Roman Pavlyuchenko. Tik vienas Pavlyuchenko ir du Semih įvarčiai buvo pelnyti vėliau nei grupių etape. Visi Podolski ir Yakin įvarčiai buvo įmušti grupių etape.

2004-siais, kaip jau minėta, 5 įvarčius pelnęs Milan Baros išvedė Čekiją į pusfinalį. Po 4 įvarčius tais metais pelnė Van Nistelrooy ir Rooney. Tik pažiūrėkite – net 3 iš 5 Baros įvarčių bei VISI Van Nistelrooy ir Rooney įvarčiai buvo įmušti grupių etape.

Ką mums sako tokie pastebėjimai? Tikėtina, kad rezultatyviausią žaidėją nulems įvarčiai dar pirmąjame, grupių etape. Taigi logiška, kad turėtume rinktis tokį futbolininką, kuris tikriausiai žais visus tris grupių etapo mačus, t.y. jis turėtų būti vienas iš pagrindinių komandos žaidėjų, kuriuo treneris itin pasitikėtų. Ir pakankamai jaunas, kad treneriui nereiktų jo „taupyti“ – šis žaidėjas, komandai laimėjus, galėtų be nuovargio ženklų žaisti tolimesniuose etapuose.

Puolėjas ar saugas?

Vieninteliai saugai, kurie tapo rezultatyviausiais čempionato žaidėjais, yra Platini (1984) ir Larsen (1992). Puolėjai aiškiai dominuoja visų Europos čempionato įvarčių statistikoje, todėl trečia tendencija akivaizdi – rinkitės puolėją, ir turėsite tikrai daugiau šansų laimėti.

Namų aikštės pranašumas

Tik trys iš pastarųjų aštuonių rezultatyviausio žaidėjo titulo laimėtojų žaidė namuose (praleidžiant 1992-uosius, kai net 4 žaidėjai tapo rezultatyviausiais, įmušę kiekvienas po 3 įvarčius). Tai tikrai per maža dalis, kad reikėtų atkreipti didesnį dėmesį į Lenkijos ar Ukrainos žaidėjus vien dėl to, kad jie žaidžia namuose. Mūsų nuomone, rezultatyviausias Euro 2012 žaidėjas tikrai nebus nei vienos iš čempionato šeimininkių rinktinės narys.

Laimėtojo potencialas

Tačiau tikrai verta atkreipti dėmesį į žaidėjus iš tų rinktinių, kurios, jūsų nuomone, turėtų pasiekti bent jau pusfinalį. Keturi iš aštuonių pastarųjų čempionatų rezultatyviausių žaidėjų (vėlgi praleidžiant 1992-uosius) buvo komandų-nugalėtojų nariai. Trys iš likusiųjų keturių žaidė komandose, kurios pasiekė pusfinalius. Vienintelė išimtis yra Milosevic, kuris žaidė Jugoslavijos, tuomet patekusios tik į ketvirtfinalį, rinktinės sudėtyje.

Taigi penktoji tendencija pataria rinktis iš komandų-potencialių laimėtojų. Mūsų nuomone, šįmet tai yra Vokietija, Olandija, Portugalija, Ispanija, Anglija ir Prancūzija.

Lažybų bendrovių siūlymai

O dabar pažiūrėkime, už ką statyti siūlo lažybų bendrovės. Euro 2012 rezultatyviausio žaidėjo pasiūlos viršuje yra Mario Gomez, Robin Van Persie, Cristiano Ronaldo ir Miraslav Klose.

Gomez Bayern sudėtyje šį sezoną įmušė net 41 kartą, ir buvo rezultatyviausias Vokietijos rinktinės kvalifikacijoje į Euro 2012 (6 įvarčiai). Už jį daugiausiai siūlo Betfair – 9.50. Van Persie beveik vienas pats išvedė Arsenal į trečią Premier lygos vietą, per pastarąjį sezoną įmušdamas net 30 įvarčių šioje lygoje. Jei norite rinktis jį, reiktų tai daryti pas 888sport, kuri siūlo didžiausią koeficientą šiam futbolininkui – 12.00. Ronaldo, nors ir yra Portugalijos, kuri turi mažiau šansų laimėti Euro 2012, sudėtyje, taip pat ne be reikalo lažybų bendrovių sąrašo viršuje – šį sezoną žaisdamas Real Madrid jis pelnė įvarčius net 57 kartus, o Portugalijos kvalifikacijoje į Euro 2012 – net 7.  Už Ronaldo 15.00 duoda BetVictor, Paddy Power, 888sport, Coral ir Bodog.

Tačiau visi šie keturi futbolininkai žais B grupėje, kuri laikoma pačia stipriausia Euro 2012 grupe. Yra žinoma, kad stiprios komandos, žaisdamos tarpusavyje, dažniausiai nepelno itin daug įvarčių, todėl mes nesiūlome statyti nei už vieną iš paminėtų keturių žaidėjų.

Be to, pagrindiniai Vokietijos puolėjai Gomez ir Klose tikriausiai bus dažnai keičiami vienas kitu, nes Klose yra ką tik po čiurnos traumos. Tai sumažina jų laiką aikštėje, o kartu ir šansus tapti rezultatyviausiais.

Mažai variantų Anglijos rinktinėje, kuri ir šiaip nepasižymi įvarčių gausa tarptautiniuose čempionatuose. Rooney būtų geriausias pasirinkimas (jis įmušė net 4 įvarčius Euro 2004, bei 28 įvarčius 78-iuose mačuose Anglijos rinktinės sudėtyje), tačiau žinant, kad jis praleis 2 pirmus mačus, jo galimybės itin sumažėja (siūloma 48.00 pas Betfair,  41.00 pas Bet365, BetVictor, Betfred). O jo komandos draugų – Carroll, Terry, Welbeck ir Young – vieta lažybų bendrovių pasiūloje dar žemesnė nei suspenduoto Rooney… Artimiausias galimas variantas – Carroll (51.00 pas BetVictor, Bwin, Ladbrokes) – įmušė tik vieną įvartį Anglijos komandos sudėtyje, draugiškose rungtynėse prieš Ganą 2011-siais. Ashley Young (95.00 – Betfair) padėjo anglams išvengti gėdingo pralaimėjimo draugiškose rungtynėse su Norvegija praeitą savaitę.

Gana aukštai pasiūloje Airijos lyderis Robbie Keane. Ši šalis šįmet turi itin daug ambicijų – pakliuvusi į Europos čempionatą pirmą kartą nuo savo debiuto jame 1988-siais, Airija teigia, kad varžovai ją turėtų vertinti labiau. Dublinietis Keane tarptautinėse varžybose už Airiją yra įmušęs jau 53 įvarčius, todėl lažybų bendrovės jo šansus tapti rezultatyviausiu ir vertina neblogai – už 181.00 galima pastatyti pas Betfair, 151.00 – Coral.

Neblogi koeficientai siūlomi už Olandijos Arjen Robben (52.00 – Betfair) ir Prancūzijos Franck Ribery (81.00 – 888sport). Pirmasis yra vienas pagrindinių olandų puolėjų, o Ribery pasižymėjo įvarčiu praeitos savaitės draugiškose runtynėse su Islandija.

Visgi nė vienas iš šių žaidėjų nepakliuvo į mūsų išsirinktą top 3.

Euro 2012 rezultayviausio žaidėjo rekomendacijos

Remiantis aukščiau aprašytomis tendencijomis ir, žinoma, savo žiniomis bei šiek tiek – nuojauta, mes išskyrėme 3 žaidėjus, kurie, mūsų nuomone, turi aukščiausius šansus pelnyti daugiausiai įvarčių šių metų Europos futbolo čempionate.

[list class=“bullet-check“][li]Fernando Torres (19.00: BetVictor, 888sport, Bodog) [/li]
[li]Klaas-Jan Huntelaar (19.00: Sportingbet, Paddy Power) [/li]
[li]Zlatan Ibrahimovic (52.00: Betfair; 51.00: Bet365, BetVictor, 888sport) [/li] [/list]

Turbūt lengviausias kelias į pusfinalį nusimato Ispanijai, todėl būtent jos atakuojantys žaidėjai mums yra įdomiausi. Villa, Torres ir Llorente turėtų daugiausiai šansų, tačiau pirmajį jau galime išbraukti dėl traumos. Tuomet iš likusiųjų tikėtiniausias Torres – pasitraukus Villa, būtent jis, panašu, grieš Ispanijos rinktinėje pirmu smuiku, todėl turės daugiausia progų įmušti. Jei Torres jums ne prie širdies dėl pirmosios tendencijos – ji jau gana žinomas futbolininkas, tačiau sutinkate su mumis dėl ispanų šansų, rinkitės Llorente (17.00 pas BetVictor, Paddy Power, 188bet). Šis Athletic Bilbao puolėjas buvo rezultatyviausias žaidėjas pernai metų La Liga sezone. Kadangi Ispanijos puolimo priekyje dažniausiai bus Torres, jam lieka aikštės šonai – o čia progų įmušti taip pat pasitaiko dažnai.

Antrasis mūsų pasirinkimas: Klaas-Jan Huntelaar. Olandijai grupių etape bus sunku – teks atlaikyti Vokietijos, Portugalijos ir Danijos konkurenciją. Taigi visi 3 mačai olandams bus vienodai svarbūs – o tokiuose jie mėgsta pasikliauti savo galingais puolimais ir dažnai atakuoti. Huntelaar buvo rezultatyviausias Olandijos Euro 2012 kvalifikacijoje. Olandijos rinktinė apskritai pasižymi rezultatyvumu – kvalifikacijoje jie vidutiniškai pelnė net 4 įvarčius per vienerias rungtynes! Huntelaar, kaip ir už jį siūlomi koeficientai, yra tikrai puikus pasirinkimas.

Trečioji mūsų rekomendacija yra daugiausia paremta didele statymo verte ir nuojauta. Švedija, nors ir nepatenka tarp potencialių turnyro lyderių, yra gana rezultatyvi komanda. Taip pat jai pasisekė su grupe – Ukraina, Anglija ir Prancūzija – visos trys yra sunkiai bet įveikiamos varžovės. Žinoma, norint patekti į ketvirtfinalį, vėlgi kaip ir Olandijai, kiekvienas mačas Švedijai bus gyvybiškai svarbus. Taigi švedų puolėjas numeris vienas tikrai gali tapti tuo slaptuoju šios rinktinės ginklu. Už jį siūlomi fantastiški koeficientai: 52.00 pas Betfair; 51.00 pas Bet365, BetVictor, 888sport.

O kokios Jūsų prognozės Euro 2012 rezultayviausio žaidėjo statymams? Ar apskritai už jį statysite? Jūsų pastebėjimų labai laukiame komentaruose!

[div class=“approved“ class2=“typo-icon“]DĖMESIO – speciali informacija lažybų naujokams! Rezultatyviausio žaidėjo statymas yra vienas rizikingesnių, todėl rekomenduojame tik itin nedideles statymų sumas – iki 0,5-1 unit’o (t.y. iki 0,1-0,2% viso turimo lažybų bankroll’o). Daugiau statyti galite tik jei tikrai galite sau leisti prarasti statomą sumą arba esate itin užtikrinti statymo teisingumu. [/div]

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *