Portugalija – Olandija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Bandysime prognozuoti ir šias, iš pirmo žvilgsnio nenuspėjamas B grupės rungtynes. Futbolo lažybose siūloma tiek daug statymų galimybių, kad ką nors padoraus rasti visuomet įmanoma. O jūsų statymų lauksime komentaruose!

Šios rungtynės – žūtbūtinis mūšis. Olandija tiesiog privalo laimėti, jei nori žengti toliau. Jiems dar papildomai reikia, kad Danija pralaimėtų ir kad jų pačių įvarčių skirtumas būtų geriausias iš trijų B grupės komandų, neskaitant Vokietijos. Taigi olandai turi laimėti mažiausiai dviejų įvarčių skirtumu.

Portugalija yra šiek tiek geresnėje situacijoje – jie gali laimėti, sužaisti lygiosiomis ir net pralaimėti, bet vistiek patekti į ketvirtfinalį. Jiems tereikia turėti geresnį rezultatą grupėje nei Danija, kuri šiandien susitinka su grupės lyderiais vokiečiais.

Portugalija – Olandija: komandų analizė

Tiek portugalai, tiek olandai pirmosiose dvejose B grupės rungtynėse neparodė nieko išskirtinio. Nei vieni, nei kiti neatrodė pasitikintys savimi ir žinantys, ką daro aikštėje. Portugalų gynybinė strategija nepasiteisino prieš Vokietiją ir jie pralaimėjo 1:0, o rungtynėse su Danija, pirmaudami 2 įvarčiais, jie leido danams juos pasivyti ir tik trečiuoju įvarčiu užsitikrino pergalę.

Portugalams pasitikėjimo savimi gali įkvėpti faktas, kad jie turi labai gerą tarpusavio statistiką su olandais: 6-3-1 per daugiau nei 20 pastarųjų metų. Tačiau šių metų olandų rinktinė su treneriu Bento priešakyje atrodo linkusi į nebūtinus kraštutinumus aikštėje – arba jie aršiai ginasi, bet beveik nepuola, arba bando įmušti kiekviena proga, bet kartu pamiršta gintis. Nežiba ir Cristiano Ronaldo. Geriausiai iki šiol pasirodė saugų trijulė Miguel Veloso, Joao Moutinho ir Nani.

Olandams sekėsi net šiek tiek prasčiau. Rungtynėse su danais pastarieji netikėtai įmušė vieną įvartį, ir olandai visas likusias rungtynes nesugebėjo rezultato net išlyginti. Sekančiose rungtynėse juos nugalėjo vokiečiai.

Pagrindinė olandų problema atrodo atakų užbaigimas ir gana nekokybiška gynyba. Tai ypač matėsi mače prieš Vokietiją, ir tai be abejonės savo naudai bandys išnaudoti portugalai. Išskyrus Sneijder, kiti atakuojantys žaidėjai pasirodė silpnai. Tačiau galima pagirti gynėjus Heitinga ir Mathisen, kurie darė, ką galėjo ir jaunąjį Jetro Willems, kuris pagal savo amžių pasirodė puikiai, nors jam dar daug reikia išmokti, kas liečia tarptautinį futbolą.

Analizuojant, tiek popieriuje, tiek peržiūrint rungtynes, abi šiandienos pusės atrodo apylygės, ir galima lengvai surasti argumentų tiek vienos, tiek kitos pergalei ar pralaimėjimui. Pabandykime palyginti skirtingas taktikas.

Taktika 1: olandų puolimas prieš portugalų gynybą. Tikėtina, kad Van Marwijk šiandien daugiau dėmesio skirs atakoms, tuomet nuo pat pradžių aikštėje kartu su Van Persie ir Robben turėtume matyti Hunterlaar ir Van Der Vaart. Todėl portugalams teks padirbėti gynyboje, čia jie turi ir patyrusių, ir kokybiškų žaidėjų, tokių kaip Moutinho ir Meireles, tačiau svarbiausia jiems bus išlaikyti gynybą stabilią visą rungtynių laiką.

Taktika 2: portugalų puolimas prieš olandų gynybą. Superžvaigždė Ronaldo kol kas nespinduliuoja. Praleistos progos, silpni smūgiai iš toli ir akivaizdus nervavimasis – tai ne lyderio savybės. Šiandien, tikriausiai, jis stengsis labiausiai iš visų grupių etapo rungtynių. Iš portugalų atakose neblogai pasirodė Helder Postiga, pavojingas atrodė Nani, su jais susižaidė Pereira. Olandų gynyba buvo lygiai tokia pati nestabili, kaip ir portugalų. Geriau sekėsi tik Mathijsen ir Willems. Turint omenyje galimas Ronaldo pastangas puolime, olandams reikia susiplanuoti tvirtą gynybą visoms 90 minučių.

Portugalija – Olandija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Ir mes nesame tikri, ir lažybų bendrovės tiksliai nežino, kuri pusė pranašesnė šiandien. Šios rungtynės tikrai gali baigtis praktiškai bet kaip. Todėl mes jokiu būdu nesiūlome statyti už laimėtoją – nors koeficientai neblogi, rizika itin didelė. Mes linkstame šiek tiek į olandų pusę, tačiau jų dvejos pirmos rungtynės tikrai nuvylė, ir statyti už juos nesiryžtame.

Jei jūs labiau užtikrinti olandų pergale, tuomet vertingesnis statymas yra Olandija HT/FT (4.70 – Betfair). Jei jau olandams seksis, ir jie bus pajėgesni šiandien, tai tikėtina, kad jie ims jautį už ragų ir pradės kalti sau kelią į ketvirtfinalį dar pirmoje rungtynių pusėje. Taip pat tik dideliems olandų fanams yra ir statymas už Ronaldo Anytime Goalscorer (2.88 pas Ladbrokes) – jis bent jau tikrai stengsis tokiu tapti šiandien. Jei tik juo vis dar tikite, statykite.

Over/Under koeficientai labai panašūs, ir tikimybės taip pat, tačiau šiek tiek daugiau šansų yra, kad bus Over 2.5 (1.91 12bet) – vien olandams reikalingi 2 įvarčiai.

Tačiau kol kas patikimiausias statymas šiandien mums atrodo už kampinius – rekomenduojame Over 11 (1.91 pas 888sport). Per dvejas pirmas rungtynes olandai turėjo vidutiniškai 8.5 kampinių, o portugalai – 6. Kadangi iš abiejų komandų šiandien tikimės agresyvaus puolimo – prognozuojame daug daugiau kampinių.

12 iš 16 jau įvykusių Euro 2012 mačų būtų laimėjęs statymas Both to score. Turint omenyje tiek Portugalijos, tiek Olandijos silpnas gynybas pirmosiose dvejose rungtynėse, šis statymas neblogai atrodo ir šiandien. Koeficientas, žinoma, nedidelis – daugiausiai 1.67 duoda Bet365 – tačiau ir rizika maža.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *