Portugalija – Ispanija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Europos futbolo čempionatas sugrįžta po poilsio dienų – ir dovanoja mums pirmajį pusfinalį. Jame susitinka dvi kaimynės Ispanija ir Portugalija. Ispanai dar neprasidėjus Euro 2012 buvo laikomi vienais iš favoritų, o štai portugalai jau pasiekė daugiau, nei kas nors iš jų tikėjosi. Kuri rinktinė pateks į finalą, sužinosime šiandien. Kol kas aišku tik tiek, kad laukia itin įdomus ir pilnas įtampos mačas, kurį gėda praleisti tikram futbolo ir lažybų gerbėjui.

Portugalija – Ispanija: komandų analizė

Ispanų nuotaika pakili po pergalės prieš Prancūziją. Nors ispanai tame mače dominavo, jie ir nepersistengė – tai prancūzai pasirodė prasčiau, nei tikėtasi. Jie patys prisišaukė sau pralaimėjimą, nes taip ir nesugebėjo parodyti bent kiek grėsmės ispanams, kurie iš pirmo žvilgsnio irgi neatrodė labai energingi. Ispanai tikrai per ilgai perdavinėdavo vienas kitam aikštės viduryje, o be tikro puolėjo priekyje sunku buvo organizuoti atakas. Tačiau toks jau tas ispanų žaidimo stilius – kuo ilgiau laikyti kamuolį pas save ir spausti priešininkus, kai jie perima kamuolį. Žaidžiant be puolėjo, tokia strategija dažnai virsta į nuobodų bėgiojimą pirmyn-atgal išilgai aikštę, tačiau bent jau užkerta kelią priešininkų atakoms. Xavi, Iniesta, Fabregas – jie visi puikiai sugeba prasiveržti, tačiau žaidžiant be puolėjo, Fabregas arba Silva dar turi ir stengtis įmušti. Tai yra gana neįprasta pozicija šiems žaidėjams, todėl tokia Ispanijos strategija kartais atrodydavo reikalaujanti per daug darbo iš futbolininkų. Jei Del Bosque nuo pat pradžių priekyje pastatytų Torres, ispanams žaistųsi lengviau. Tačiau panašu, kad ispanų treneris šį žaidėją į rinktinę bent jau iš pradžių paėmė dėl to, kad palaikytų kitų žaidėjų pasitikėjimą komanda, o ne kad muštų įvarčius. Del Bosque tiki, kad įvarčius gali realizuoti saugai, tuo tarpu patys saugai jau būtų visai nieko prieš pakeisti schemą į tokią, kurioje būtų tikro puolėjo pozicija – ir nesvarbu, ar joje bus Torres, ar Llorente. Taip pat šiandien ispanų treneriui neblogų patarimų galėtų duoti vartininkas Casillas – jis gerai pažįstamas su Ronaldo, nes abu jie žaidžia Real Madrid klube.

Portugalija džiaugiasi, kad ruošiantis šioms svarbioms rungtynėms, jų žvaigždė Ronaldo yra praktiškai geriausios formos. Neįspūdingai pradėjęs čempionatą, pastarosiose dvejose varžybose jis jau įmušė tris įvarčius ir nutildė kritikus padėdamas komandai tada, kada labiausiai reikėjo. Šis žaidėjas turi tikrai išskirtinį talentą, ir jei tik jam padės Nani, Meireles, Oliveira, Almeida – tuomet Portugalija tikrai gali pateikti siurprizą šiandienos rungtynėse.

Trenerio Bento komanda žaidžia kontratakų stiliaus futbolą, kuris atrodo vis kokybiškiau sulig kiekvienomis rungtynėmis. Prie šio pagerėjimo daugiausiai prisidėjo Veloso, Meireles ir Moutinho. Jie vienas kitą supranta iš pusės žvilgsnio ir kiekvienas turi savo specifinį vaidmenį, kurio kiti jam netrukdo atlikti aikštėje: Veloso yra kamuolio perėmėjas ir priešininkų atakų žlugdytojas; Meireles yra kamuolių surinkėjas, greitai juos perimantis ir perduodantis ten, kur reikia; Moutinho yra žaidėjas, kuris perduoda kamuolius svarbiausiais momentais, dažniausiai – Ronaldo arba Nani. Žinoma, jiems bus sudėtinga taikyti šią strategiją prieš Ispanijos kamuolio laikymu pagrįstą žaidimą, tačiau nemažai portugalų žaidėjų su tokiu stiliumi jau yra susidūrę žaisdami La Liga klubuose, UEFA Čempionų arba Europos lygos rungtynes. Portugalų rinktinė yra ryžtinga ir pasitikinti savimi, ji žaidžia vis geriau ir ji gali nugalėti. Klausimas tik, ar tai įvyks šįvakar?

Taktika 1: portugalų gynyba prieš ispanų puolimą. Portugalai praleido kamuolius į savo vartus visose Euro 2012 rungtynėse, išskyrus su Čekija ketvirtfinalyje. Jų gynyba yra paremta individualiomis kokybiškai besiginančių žaidėjų rolėmis, bet jai dar trūksta vienybės ir susižaidimo. Pepe ir Bruno puikiai ginasi, tačiau per dažnai pereina į puolimą, jiems trūksta disciplinos. Coentrao atrodo labiau tinkamas puolimui, nei gynybai. Pereira kol kas atlieka savo funkciją, bet nerodo įspūdingo žaidimo, yra per lėtas. Kaip gynybinis vienetas šie žaidėjai yra per silpni, kad atremtų ispanų kantrų ir lėtą perdavimais paremtą puolimą. Kamuolio iš Iniesta jie neperims; dešinėje jų lauks Silva, visada pasiruošęs praeiti pro priešininkus lyg būtų nematomas; Fabregas irgi puikiai susitvarko su savo „false 9“ pozicija;  Xavi visuomet išdygsta ten, kur jo reikia;  Alonso puikiai perduoda ilgus pasus;  jei žais Torres, portugalams išvis tektų keisti ispanų schemai 4-6-0 pritaikytą žaidimo planą… Portugalų gynybos šiandien laukia ilgas vakaras – jiems bus itin sunku perimti kamuolį ir išlaikyti jį, ypač aikštės viduryje.

Taktika 2: portugalų puolimas prieš ispanų gynybą. Ronaldo, žinoma, lauks progos įkalti įvartį per visą aikštę. Jis tikrai atrodo atsigavęs, ir gali tai padaryti. Tačiau jei bandys prasiveržti kairėje arba per vidurį, jis tikrai bus sulaikytas. Nani užsiims atakomis dešinėje, jam tai puikiai sekasi. Tačiau tai ir viskas, iš ko susideda portugalų puolimas. Ispanų gynybą stipriau papurtyti kol kas pavyko tik kroatams. Nors italai irgi jiems įmušė, ispanai neatrodė dėl to šokiruoti ir žinojo, ką daryti toliau, kad tas įvartis nieko nereikštų. Pique ir Ramos tikrai susitvarkys su visiškai nepavojingu Viana. Alba gal bus šiek tiek sunkiau su Nani. Sudėtingiausią užduotį gauna Arbeloa – stabdyti Ronaldo, tačiau jam neabejotinai padės komandos draugai.

Portugalija – Ispanija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Turime sutikti su lažybų bendrovių koeficientais – „popieriuje“ stipresnė atrodo Ispanija. Nors ir ne įspūdingai, bet iki šiol visas savo Euro 2012 rungtynes ji sužaidė puikiai. Jie ramiai, ilgai ir nuobodžiai perdavinėjo vienas kitam kamuolį ir naudojo schemą 4-6-0 be tikro puolėjo. Tarsi lauktų sau tinkamo priešininko, komandos, kuri mestų jiems tikrą iššūkį. Na ir tą iššūkį jie dabar gavo – portugalus, pasiryžusius eiti iki galo, atiduoti paskutinį kraujo lašą. Tačiau kaip seksis Portugalijai šiandien, daugiausiai priklauso tik nuo vieno žmogaus – Cristiano Ronaldo. Jam, vienam iš geriausių futbolo žaidėjų pasaulyje, vis nepavykdavo geriausiai pasirodyti tarptautiniuose turnyruose. Šie metai gali būti kitokie, nes jau matėme, kaip jo žaidimas vis gerėja ir tampa panašus į tą, kurį jis žaidžia klube.

Taigi jei šiandien yra Ronaldo diena – laimės Portugalija. Jei manote, kad futbolo gražuolis sugebės šiandien žaisti geriausią savo žaidimą, neabejodami statykite už portugalus (4.70 Betfair), Ronaldo Anytime goalscorer (3.10 BetVictor) arba net dvigubą statymą Portugalija laimės ir Ronaldo įmuš (7.00 pas Betfred).

Tačiau mes nelinkę rizikuoti savo pinigais dėl to, ar Ronaldo šiandien išlipo reikiama koja iš lovos. Todėl pagrindiniam statymui renkamės saugesnį ir daugeliui savaime suprantamą statymą šiandien: Ispanija laimės (2.00 vis dar duoda Betfair, BetVictor, Bet365, Ladbrokes, Betsafe, Bodog, Pinnacle ir Unibet ). Jie turėjo planą, kaip nugalėti kiekvieną priešininką, kurį tik sutiko Euro 2012. Ir tie planai visus kartus pavyko. Turės ispanai jį ir šiandien, ir jis bus pritaikytas prie Ronaldo. Juk ne šiaip sau ispanai yra Europos ir Pasaulio čempionai – todėl šiandien mes pasitikime jais, o ne portugalų ryžtu ir Ronaldo nuotaika.

Komentarų: 4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *