Olimpinis futbolo turnyras: grupės A apžvalga ir prognozės

Olimpinių Žaidynių futbolo turnyro grupė A susideda iš Didžiosios Britanijos, Senegalo, Jungtinių Arabų Emyratų ir Urugvajaus. Trumpai apžvelgsime kiekvieną iš šių komandų, įvertinsime jų galimybes turnyre ir pateiksime statymus bei prognozes lažyboms.

Didžioji Britanija

Didžiosios Britanijos komanda, kuri sudaryta iš Anglijos, Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos žaidėjų, patirs daugiausiai spaudimo laimėti – juk visgi jie yra Olimpiados šeimininkai. Treneris Stuart Pearce daug žaidėjų susirinko iš savo treniruojamos Didžiosios Britanijos U23 komandos – taigi dauguma žaidėjų, ir treneris su jais yra gerai pažįstami. Treneris be dvejonių atsisakė, jo nuomone, per senų Olimpiadai žaidėjų, tame tarpe ir David Beckham. Vietoje jų žais jaunoji Jungtinės Karalystės futbolininkų karta, pavyzdžiui – Manchester United saugas Ryan Giggs, Manchester City gynėjas Micah Richards ir Liverpool puolėjas Craig Bellamy. Savo komandoje jis norėjo matyti Tottenham Hotspur saugą Gareth Bale ir Arsenal saugą Jack Wilshere, tačiau jie abu šiuo metu yra traumuoti. Svarbiausi britų olimpinės futbolo rinktinės nariai yra Chelsea puolėjas Daniel Sturridge ir Arsenal saugas Aaron Ramsey. Pastarasis bus atsakingas už puolimo organizavimą, o pirmasis – už įvarčius. Kylanti žvaigždė – Jack Butland – šis devyniolikmetis jau patraukė net kelių Anglijos Premier lygos klubų dėmesį, ir Olimpiada jam bus puiki proga pademonstruoti savo talentą.

Mes manome, kad spaudimo laimėti ir padidėjusių fanų vilčių kombinacija truputį varžys britų komandos žaidimą, gali net ir pakenkti. Jie tikriausiai pateks į ketvirtfinalį, tačiau tikrai ne toliau.

[div3 class=“quote“ class2=“quote-l“ class3=“quote-r“]PROGNOZĖ LAŽYBOMS – Didžioji Britanija:

Senegalas

Senegalas pirmą kartą dalyvauja Olimpinių Žaidynių futbolo turnyre. Šalis pateko užėmusi 4 vietą Afrikos čempionate. Daug trenerio Aliou Cisse surinktos komandos žaidėjų žaidžia gana stipriuose Europos klubuose (Lille, Everton, Sochaux, Wigan, Osasuna, Boulogne, Rennais, Metalist Kharkiv ir pan.), tačiau iš komandos daug nesitikima – ypač dėl to, kad pateko į A grupę. Svarbiausi žaidėjai: Papa Gueye, Mo Diame ir Dame N’Doye; kylanti žvaigždė: Ibrahima Balde.

Nuo pat pradžių, kai Senegalas pateko į žaidynes, buvo aišku, kad komandos galimybės iš esmės priklausys nuo to, ar joje žais Newcastle klube rungtyniaujantys senegaliečiai Demba Ba ir Papiss Demba Cisse. Tačiau kadangi į Olimpiadas klubai žaidėjų išleisti neprivalo, šie žaidėjai Olimpinei Senegalo rinktinei nepadės. O gaila – tuomet ši šalis galėjo turėti daug daugiau šansų, būtume prognozavę net galimą jų patekimą į pusfinalį. Tačiau be jų Senegalas, mūsų nuomone, nepateks net į ketvirtfinalį – tarp žaidėjų yra daug žadančių, tačiau dar ne tokio lygio, kad užimtų bent antrąją vietą šioje grupėje.

[div3 class=“quote“ class2=“quote-l“ class3=“quote-r“]PROGNOZĖ LAŽYBOMS – Senegalas:

Jungtiniai Arabų Emyratai

Jungtiniai Arabų Emyratai (toliau tekste – JAE) pateko į Olimpiadą kaip AFC kvalifikacinio turnyro grupės laimėtojai. Kvalifikacijoje jie nepralaimėjo nė vieno mačo iš 10 ir įmušė 20 įvarčių, jų varžovai buvo Australijos, Irako ir Uzbekistano rinktinės. JAE rinktinę sudaro beveik vien tik JAE aukščiausios futbolo lygos klubų žaidėjai. Viena vertus, tai gana žemo lygio klubai, o ir atrinkti žaidėjai yra pagrinde jauni, gaunantys tuose klubuose mažai žaidimo laiko. Kita vertus, jie visi vieni kitus pažįsta, yra susižaidę ir naudoja praktiškai vienodą žaidimo stilių. Tai gali būti šioks toks pranašumas tokiuose trumpuose turnyruose, kaip Olimpinis. Pagrindiniai trenerio Mahdi Ali žaidėjai yra: gynėjas Hamdan Al Kamali – tai vienintelis JAE komandos narys, kuris žaidžia užsienio klube (Olympique Lyon rezervinė sudėtis); veteranas Ismail Matar, jau 10 metų vienas iš geriausių aukščiausios JAE lygos žaidėjų; jaunasis talentas Ahmed Khali, įmušęs 62 įvarčius per visas savo 115 rungtynių.

Taigi akivaizdu, kad JAE rinktinei toli nukeliauti nelemta – ji tiesiog yra žemesnio lygio komanda nei kitos grupės A ekipos, todėl manome, kad jie liks paskutiniai grupėje.

[div3 class=“quote“ class2=“quote-l“ class3=“quote-r“]PROGNOZĖ LAŽYBOMS – Jungtiniai Arabų Emyratai:

Urugvajus

Štai ir priėjome komandą, kuri yra gana realus pretendentas į aukso medalius – Urugvajus. Nors Brazilija ir Ispanija turi tam šiek tiek daugiau šansų, tačiau Urugvajaus futbolas pastaraisiais metais išgyvena pakilimą. Be to, ji yra viena iš tų kelių šalių, dalyvaujančių šiame turnyre, kuriai iš tikrųjų rūpi jos pasirodymas, ir kuri turi didelę motyvaciją bei norą laimėti. Urugvajus pateko į Olimpiadą užėmęs antrąją vietą Pietų Amerikos kvalifikacijoje – jie nusileido tik Brazilijai. Oscar Tabarez laikomas vienu iš kūrybiškiausių futbolo trenerių; be to, jis susirinko tikrai stiprią rinktinę. Jos pagrindą sudaro 2011 Copa America nugalėjusios komandos žaidėjai. Svarbiausi jų yra puolėjai Luis Suarez ir Edinson Cavani bei vartininkas Fernando Muslera. Tačiau ir be jų rinktinė tiesiog prikimšta talentingų jaunų žaidėjų (pavyzdžiui, Gaston Ramirez). Jei jie parodys geriausią savo žaidimą, tikrai įmanoma, kad Urugvajus nueis bent jau iki Olimpinio turnyro pusfinalio, o gal net ir finalo.

[div3 class=“quote“ class2=“quote-l“ class3=“quote-r“]PROGNOZĖ LAŽYBOMS – Urugvajus:

Olimpinis futbolo turnyras: grupės A rekomenduojami statymai

Apžvelgus A grupės komandas ir jų galimybes, atrinkome vertingiausius statymus, kuriuos jums ir rekomenduojame:

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Didžioji Britanija: iškritimo etapas – ketvirtfinalis 3/10 2.87 Paddy Power Ketvirtfinalis  +5,61
Urugvajus: A grupės laimėtojas 6/10 2.10 Bet365 D.Britanija  -6
Viso:  -0,39

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *