Olandija – Vokietija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Euro 2012 tęsiasi, ir birželio 13 futbolo gurmanams atneša tikrą skanėstą – dviejų čempionato favoritėmis laikomų komandų dvikovą. Amžinos priešininkės Olandija ir Vokietija susitiks antrajame grupių etapo ture. Olandijai, po pralaimėjimo 1:0 danams, šios rugtynės tampa dar svarbesnės. Kaip žais komandos ir kokie statymai galėtų būti pelningi – skaitykite toliau.

Olandija – Vokietija: komandų analizė

Galime įsivaizduoti, kaip reagavo Olandijos futbolo rinktinė, kai buvo paskelbtas Euro 2012 tvarkaraštis: „lengvai nugalėsime danus… išpešime ką tik galėsime iš rungtynių su vokiečiais… na ir jei labai reiks, pasistengę nugalėsime portugalus.“ Ir štai jau pats pirmas žingsnis jiems neišdegė. Olandai šiandien privalo laimėti – na, bent jau sužaisti lygiosiomis. Pralaimėjimas jiems praktiškai reikštų Euro 2012 pabaigą.

Nors prisimenant tas rungtynes su danais, nebuvo olandai tokie prasti, kaip gali pasirodyti iš rezultato. Jie sukūrė ne vieną galimybę įvarčiui, tačiau problemos prasidėdavo, kai ataką reikdavo užbaigti. Per tas vienerias varžybas mes suskaičiavome net 28 bandymus įmušti! Tai labai neblogai. Kita silpna olandų sritis – aikštės vidurys. Nigel de Jong ir Mark van Bommel neparodė jokio kūrybiškumo ir perdavimų pastovumo. Žinoma, treneris Bert van Marwijk dar šiai pozicijai turi Rafael van der Vaart ir Kevin Strootman, bet ar jis ryšis duoti jiems laisvę veikti?

Šiandien olandams spaudimas ypač didelis – jiems reikia gauti bent vieną tašką iš šių rungtynių. Ar tai dar labiau trukdys jiems susikaupti puolime, ar kaip tik suvienys komandą? Ar Robben ir Van Persie sugebės žaisti geriausią savo žaidimą, kai teigiamas rezultatas yra tiesiog būtinas?

Vokietija į šią dvikovą ateina po gražios pergalės 1:0 prieš Portugaliją. Rungtynėse abi komandos žaidė neblogai, tačiau vienintelis Gomez įvartis nulėmė vokiečių pergalę. Jiems šiek tiek užtruko pralaužti netikėtai atkaklią portugalų gynybą, ir mes jau tikėjomės lygiųjų 0:0, kurių portugalai tikrai nusipelnė, tačiau vokiečiai savo šanso nepraleido.

Rungtynėse su olandais, kurie žaidžia panašaus stiliaus futbolą, Vokietijos rinktinei bus ypač svarbu gerai sužaisti aikštės viduryje – čia jie turi tikrai puikius žaidėjus Bastian Schweinsteiger, Mesut Ozil ir Toni Kroos. Jei pastarieji išlaikys pastovumą perdavimuose, olandams šansų laimėti bus mažai. Be to, vokiečiai puikiai gynėsi. Na o geriausi vokiečiai, žinoma, puolime – atrodo, kad jie gali įmušti iš bet kur. Didžiausi nuopelnai čia tenka, be abejonės, Mario Gomez. Tai aukščiausio lygio puolėjas, kuris ženkliai pakelia visos komandos lygį.

Runtynių taktika 1: olandų puolimas prieš vokiečių gynybą. Van Marwijk turėtų pakeisti savo puolimo taktikas po rungtynių su Danija. Huntelaar galėtų pradėti kartu su Van Persie iš kairės aikštės vidurio pusės. Afellay reiktų ne tokios svarbios pozicijos – jis vis dar atrodė neatsigavęs po traumos. Robben pademonstravo savo įprastą savanaudiškumą – treneris turėtų jį įspėti dėl per ilgo kamuolio laikymo ir pastovių šlovingo įvarčio progos paieškų vietoj perdavimų komandos draugams patogesnėse įvarčiams pozicijose. Puikiai atrodė Sniejder. Vokiečių gynyba su Hummel, Boateng ir Badstuber priešakyje tikrai atrodė puikiai (prastokai žaidė tik Lahm – matėsi, kad nervuojasi žaisdamas prieš Nani), ir olandams teks daug ką pergalvoti savo puolime, kad įstengtų įmušti.

Rungtynių taktika 2: vokiečių puolimas prieš olandų gynybą. Gomez atrodė nematomas rungtynėse su danais, tačiau kai jau galvojome, kad jis bus pakeistas, įmušė tą vienintelį pergalę lėmusį įvartį. Tai jo stilius – niekuo kitu neprisidėti prie žaidimo, tik įvarčiais. Podolski galėtų būti pakeistas Reus arba Schurrle, nes žaidė tikrai prastai. Vietoj taip pat nieko gero nesukūrusio Muller vokiečiai dar turi Gotze. Olandai tikrai puikiai gynėsi prieš danus, ir su tokiu puikiu vokiečių atakų sąstatu, jiems reiktų tęsti tą gynybą. Tuo labiau, kad vietoje Vlaar sugrįš Mathijsen, kuris su Heitinger sudaro puikią gynybos porą aikštės centre.

Olandija – Vokietija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Tokį grandų mačą prognozuoti ypač sunku – pralaimėjimas bet kuriai komandai būtų rimtas smūgis, o olandams – beveik ir čempionato pabaiga. Tačiau plačioje lažybų pasiūloje, kurią siūlo lažybų bendrovės, beveik visada įmanoma surasti už ką pastatyti – tiek saugiau, tiek rizikingiau, tiek įdomiau.

Pagrindinis mūsų statymas šioms rungtynėms yra gana saugus ir su nedideliu koeficientu – kaip ir turi būti tokiose neprognozuojamuose mačuose. Istoriškai imant visus Olandijos – Vokietijos susitikimus, visuose septyniuose įmušė abi komandos, todėl mes šiandien rekomenduojame Both Teams to Score už 1.74 pas Bodog.

Jei reiktų rinktis laimėtoją, mes linkstame link Vokietijos (2.60 pas Betfair), tačiau nedrįstame rekomenduoti didelės sumos šiam statymui – tokios rungtynės tikrai gali baigtis siurprizu. Kad ir lygiosiomis – už jas siūloma 3.40 (Triobet, Bwin, BetVictor), o tai tokioms įtemptoms ir svarbioms rungtynėms yra labai geras koeficientas.

Norite rizikuoti ir pastatyti šiek tiek už tikslų rezultatą? Mes rinktumėmės 1:1 – 7.60 pas Betfair. Jei tikite vokiečių pergale, tuomet rekomenduotume 1:2 (10.50 BetVictor), o jei jūsų favoritai visgi olandai, tuomet patartume statyti už jų pergalę rezultatu 1:0 (12.50 Betfair).

Anytime goalscorer, be jokių kalbų, labiausiai apsimoka statyti už Gomez – 3.00 pas Ladbrokes.

Iš retesnių statymų rūšių verta būtų šiek tiek pastatyti už kampinius. Olandija jų turėjo net 11 žaisdama prieš Daniją, vokiečiai prieš portugalus – taip pat 11. Todėl Over 10 kampinių atrodo logiškas statymas – tokį siūlo Bet365 ir 888sport už 2.00.

Komentarų: 3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *