Medalių lentelės lažybų prognozės

Olimpinėse Žaidynėse dalyvaujančių šalių sėkmę parodo medalių lentelė – kuo daugiau medalių šalies sportininkai surenka, tuo aukštesnis yra sporto lygis toje šalyje. Savo ruožtu, lažybų bendrovės siūlo spėti, kurios šalys užims aukščiausias medalių lentelės vietas. Šiame straipsnyje mes apžvelgiame Olimpinių Žaidynių medalių lentelės lažybų specifiką ir pateikiame savo prognozes Londono Olimpiadai.

Medalių lentelės lažybos – ką reikia žinoti

Iš viso šių metų Olimpiadoje bus išdalinti 805 medalių komplektai. Vertingiausias medalis, žinoma, yra aukso – šalis, kuri laimi daugiausiai aukso medalių, ir tampa medalių lentelės lydere, nepaisant, jei kitos šalys laimėjo daugiau sidabro ar bronzos medalių.

Tradiciškai, pagrindinės konkurentės pirmosioms trims vietoms medalių lentelėje yra JAV, Kinija ir Rusija. Šįmet reikia atkreipti dėmesį ir į Didžiąją Britaniją. Pirmiausia todėl, kad ši šalis sportininkus specialiai 2012-ųjų Olimpiadai ėmė ruošti dar tada, kai tiksliai nebuvo aišku, ar ji vyks Londone. Buvo sudaryta ir visoje šalyje vykdoma speciali sporto talentų paieškos ir ugdymo programa. Todėl britai šįmet tikisi prasibrauti į medalių lentelės top trejetuką. Pavyzdžiui, nacionalinis transliuotojas BBC drąsiai prognozuoja, kad britai surinks arti 100 medalių ir užims 2 arba trečią medalių lentelės vietą. Antras faktorius britų naudai yra, žinoma, namų aikštės – vietiniai atletai prie jų pripratę, o atvykėliai turės priprasti prie aplinkos. Iš kitų žemynų atvykusiems teks ir aklimatizuotis. Galų gale, vietiniai sportininkai sulauks ir daugiausiai palaikymo iš tribūnų.

[div class=“download“ class2=“typo-icon“]INFO: Parsisiųskite mūsų sudarytą 1992-2008 metų Olimpinių medalių TOP 10 statistikos santrauką (Excel failas, 2 sheet’ai)[/div]

Lažinantis dėl vietų medalių lentelėje, labai svarbu pasirinkti tinkamiausią laiką, kada statyti. Jei šalis, už kurią ruošiatės statyti, neturi daug šansų laimėti medalių pačiomis pirmosiomis žaidynių dienomis, koeficientas už ją tuo laikotarpiu gali padidėti, todėl vertėtų palaukti ir pastatyti tuomet, kai turėsite galimybę sulaukti didžiausios potencialios vertės iš savo statymo.

Kitas svarbus dalykas medalių lentelės lažybose yra suvokti, kiek populiarus bus konkretus jūsų pasirinktas statymas tarp kitų lažybininkų. Jei ruošiatės statyti už vieną iš šalių lyderių, geriau darykite tai kuo anksčiau, nes tikriausiai už tą pačią šalį statys labai daug žmonių, todėl jų skaičiui augant, lažybų bendrovės koeficientus mažins.

Kadangi Olimpiadoje varžosi šalys, prisiminkite, kad tiek medalių lentelės, tiek sporto rungčių statymų koeficientai už didžiąsias šalis bei šalis, kuriose populiarios sporto lažybos bei itin stiprus nacionalizmas, bus gerokai iškreipti. Palaikančių šias šalis ir už jas statančių bus daugiausia, taigi vėl koeficientai bus mažesni nei turėtų būtų, o už varžovus – didesni. Šįmet tai labiausiai galios Didžiosios Britanijos, JAV, Rusijos, Australijos sportininkų koeficientams.

Medalių lentelės statymų rūšys

Medalių lentelė – tik viena, bet lažybų bendrovės nestokoja fantazijos ir siūlo mums gana nemažai statymų rūšių.

Populiariausias jų – Daugiausia aukso medalių (angl. Most gold medals). Šiuo metu pagal lažybų bendroves daugiausia šansų turi JAV (1.67 pas 888sport), toliau eina Kinija (2.50 pas Paddy), o Rusija ir Didžioji Britanija įvertintos maždaug vienodai (101.00 pas Bet365 ir Sportingbet). Praktiškai nėra šansų, kad daugiausia aukso medalių surinks kuri nors kita, o ne viena iš šių keturių šalių, tačiau Betfair siūlo ir tokį statymą, su koeficientu 950.00. Paddy Power ir Betfair siūlo ir statymą Daugiausia aukso medalių, neskaitant JAV ir Kinijos (angl. Most gold medals without USA and China) – už Rusiją siūloma 1.80, už Didžiąją Britaniją – 2.60.

Atitinkamai pagal medalių spalvas, galite statyti, ir kuri šalis laimės daugiausia sidabro ar bronzos medalių (angl. Most silver medals, Most bronze medals); bei kuri šalis surinks daugiausiai visų spalvų medalių (angl. Most medals – all colors). Taip pat kai kurios bendrovės turi ir tokių specialių statymų kaip Daugiausia aukso medalių vyrų rungtyse, Daugiausia aukso medalių moterų rungtyse (angl. Most male/female gold medals), Daugiausiai aukso medalių laimėsianti Europos šalis (angl. Most European gold medals) ir kt.

Antroji medalių lentelės statymų rūšis – Over/Under (angl. Total Medals). Čia galite lažintis, daugiau ar mažiau už nurodytą kiekį medalių (vien tik aukso, arba visų spalvų) surinks konkreti šalis. Pavyzdžiui, Rusijai lažybų bendrovės nustatė 25.5 aukso medalių liniją – o jūs galite statyti, kiek manote, kad ši šalis laimės – daugiau nei 25.5 ar mažiau.

Ir trečioji medalių lentelės statymų rūšis – šalių „dvikovos“ (angl. Most Gold Medals Match Bets). Jums reikia iš dviejų pasiūlytų šalių pasirinkti tą, kuri jūsų manymu, laimės daugiau aukso medalių. Pavyzdžiui, Kanada ar Italija? Taip pat kai kurios lažybų bendrovės šiose kovose siūlo ir handikapo (pranašumo) statymus (angl. Gold Medal Handicap), pavyzdžiui dvikovoje Rusija – Didžioji Britanija siūlomas 2.5 aukso medalių handikapas.

Yra lažybų bendrovių, kurios siūlo ir kitokių, mažiau populiarių medalių lentelės statymų – jų galite rasti pas Paddy Power, BetVictor, Ladbrokes, Betfred, Betfair, Boylesports.

Londonas 2012: medalių lentelės prognozės

Išanalizavę siūlomus statymus, peržvelgę šių metų šalių lyderių delegacijas bei jų pasiekimus praėjusiose Olimpiadose, sudarėme savo rekomendacijas medalių lentelės lažyboms.

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Most medals – USA 8/10 1.44 Boylesports USA  +3,52
Most gold medals – China 5/10 2.50 Paddy USA  -5
China gold total – Over 36.5 5/10 2.10 Bet365 38  +5,50
China medal total – Under 90.5 4/10 1.83 Bet365 88  +3,32
UK gold total – Over 22.5 5/10 1.95 Boylesports 29  +4,75
Australia medal total – Over 36.5 6/10 1.52 Betfair 35  -6
UK vs Australia gold metal handicap: UK -10.5 6/10 1.83 Paddy 29:7  +4,98
UK vs USA gold metal handicap: UK +16.5 4/10 1.83 Paddy 29:46  -4
Viso: +7,07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *