Italija – Kroatija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Šiandien vėl laukia itin įdomios Euro 2012 rungtynės – Italija prieš Kroatiją. Pirmąjame grupių etapo ture italai atrodė gana solidžiai ir sužaidė 1:1 su ispanais, o kroatai šventė pergalę rezultatu 3:1 prieš airius.

Šiandienos mačas yra itin svarbus Kroatijai – jie privalo laimėti, nes tikrai nenori, kad lemiamos rungtynės dėl patekimo į ketvirtfinalį būtų prieš ispanus. Italai – ir ypač jų sirgaliai – taip pat tikėsis pergalės, tačiau jie neturėtų nuvertinti kroatų ir tikėtis, kad laimėti bus lengva.

Italija – Kroatija: komandų analizė

Žaisdami prieš airius kroatai tikrai atrodė įspūdingai. Modric valdė padėtį aikštės viduryje, o Jelavic ir Mandzukic buvo puolimo priešakyje. Airiai prieš juos pasirodė tikrai silpnai, ir jų įprastai nebloga gynyba tądien buvo per lėta bei neorganizuota. Treneris Bilic puikiai valdo kroatų rinktinę, jie turi puikius saugus, gerai ginasi bei grėsmingai puola. Ar to užteks nugalėti italams?

Italai pradėjo čempionatą kai jų šalyje futbolą gaubia lažybų skandalo debesis, tačiau nepaisant to, trenerio Prandelli vyrai susikaupė ir sužaidė lygiosiomis su čempionų vardą ginančiais ispanais. Ne tik sužaidė, bet ir kaip reikiant privertė ispanus paprakaituoti. Žinoma, jiems padėjo ir tai, kad ispanai žaidė su 6 saugais ir nė vieno puolėjo, tačiau nuo to momento, kai vietoj Balotelli į aikštę išėjo Di Natali, italų žaidimui nieko negalima prikišti. Įspūdingai pasirodė ir De Rossi, ir Giovinco. Keista, kad italai neįmušė daugiau įvarčių, nes tikrai galėjo.

Šiandienos taktika 1: italų puolimas prieš kroatų gynybą. Italai gerokai nustebino puolimo intensyvumu ir priekine linija paremtu žaidimu prieš ispanus. Įprasto italams gynybinio ir artimo žaidimo stiliaus nebuvo nė kvapo – treneris Prandelli „perdarė“ italų žaidimą, ir tai atsipirko, nes tądien jie tikrai prilygo ispanams. Italų priekinę liniją į atakas vedė Balotelli, Cassano ir vėliau Di Natali, ir tik truputis daugiau sėkmės būtų jiems atnešę daugiau įvarčių. Tuo tarpu Kroatijos gynyba retkarčiais susvyruodavo – tas neturėjo didelės įtakos žaidžiant prieš airius, tačiau šiandien jie turi surasti ką nors geresnio aikštės viduriui nei Corluka ir Schildenfeld. Treneris Bilic tikrai turėtų pasukti galvą, kaip sustiprinti savo gynybą šiandienos mačui.

Taktika 2: italų gynyba prieš kroatų puolimą. Italai puikiai susidorojo su ispanų 4-6-0 schema, pagrindiniai žaidėjai gynyboje De Rossi, Bonucci ir Chiellini atrodė susikaupę ir kontroliuojantys padėtį. Žinoma, situacija pasikeitė, kai į aikštelę išėjo Torres, kuris italų gynyboje iškart rado skylių. Kroatai puikiai puolė mače prieš airius, tačiau reikia nepamiršti, kokia silpna yra Airijos komanda. Visgi kroatai turi pavojingų puolėjų – pradedant Mandzukic ir Jelavic, baigiant Modric, Perisic ir Rakitic.

Italija – Kroatija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Galvojant apie statymus, svarbiausia yra nuspręsti, kokia dalimi Kroatijos pergalė 3:1 prieš Airiją buvo puikaus kroatų žaidimo pasekmė, ir kokia dalimi krstai laimėjo tiesiog dėl to, kad airiai yra itin silpni. Nes analizuojant kroatus ir italus kol kas komandų pajėgumas atrodo labai panašus. Todėl laimėtojo statyme būtų logiškiausia rinktis lygiąsias (3.30 Betfair), nors didelės sumos nepatariame statyti. Koeficientas už italų pergalę tokims neprognozuojamoms rungtynėms yra tiesiog per mažas, kad apsimokėtų rizikuoti (2.50 Betfair), o statyti už kroatų pergalę (3.40 Paddy) per daug rizikinga dėl jau minėto klausimo apie jų tikrąjį pajėgumą, į kurį galėsime atsakyti tik po šių rungtynių.

Gali būti, kad italai bus truputėlį labiau atsipalaidavę po lygiųjų su ispanais, o kroatai bus tiesiog komanda, kuri šiandien dėl pergalės padarys šiek tiek daugiau, nei jų įprastinis pajėgumas. Tuomet Kroatija tikrai pasirodys šio čempionato „juodasis arkliukas“ – jei tuo tikite, mes siūlome handikapą Kroatija +0.25 (1.89 Betsson).

Jei tikite italais, mes rekomenduotume rinktis statymą Italija HT/FT – bent jau koeficientai verti tokio statymo (4.40 Betfair). Arba teisingo rezultato grupinis statymas už Italija 1:0, 2:0, 3:0 (3.50 Bwin) ar 2:1, 3:1, 4:1 (6.00 Bwin).

Koeficientai už Over/Under 2.5 mums atrodo mažoki, kad būtų verta rizikuoti – šiandien tikrai sudėtinga būtų pagrįsti argumentais, kodėl bus įmušta mažiau ar daugiau nei 2.5 įvarčių.

O pagrindinis mūsų šiandienos rekomenduojamas statymas yra Both to score (2.00 pas Betfred, Paddy Power, Ladbrokes, Bodog, Coral ir William Hill). Nei italai, nei kroatai negali sau leisti koncentruotis tik gynyboje, italai išvis žaidžia sau nebūdingu stiliumi, o krotai geriau puolė, nei gynėsi. Taigi šansų įmušti abi turi nemažai. Apskritai, apžvelgus visas iki šiol įvykusias Euro 2012 rungtynes tai atrodo tiksliausias statymas kiekvienoms jų – net 8 iš jau įvykusių 10 pasibaigė abiejų komandų įvarčiais. Tik sunkiojoje B grupėje turime rezultatus 1:0 tarp Olandijos ir Danijos bei 1:0 tarp Vokietijos ir Portugalijos – ir jie gali būti laikomi išimtimi taisyklei. Be to, šiandien už Both to score lažybų bendrovės duoda itin dosnius koeficientus – jei norite pasinaudoti jais, paskubėkite, nes mūsų nuomome, jie tik mažės.

Komentarų: 3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *