Ispanija – Prancūzija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Daugumai futbolo mėgėjų, šiandienos mačas yra pats laukiamiausias iš viso Euro 2012 ketvirtfinalio. Dvi komandos, kuriose netrūksta futbolo žvaigždžių. Abi kol kas žaidžia gana neblogai, nors abi turėjo ir šiokių tokių „paslydimų“. Lažybų bendrovių favoritė yra Ispanija, o kaip iš tikrųjų?

Akivaizdu, kad Ispanija turi daugiau pranašumų, bet ne tiek, kad būtų galima visiškai neabejoti jų pergale. Prancūzai grupių etape pasirodė gana neblogai, vienintelės jų prastos rungtynės buvo su Švedija. Tačiau neabejojame, kad šiandien prancūzai pasirodys daug geriau. Ispanų žaidimo kokybė taip pat aukšta, tačiau jie dar nežaidžia taip, kaip turėtų žaisti rinktinė, ginanti Europos ir Pasaulio čempionų titulus.

Ispanija – Prancūzija: komandų analizė

Ispanija į ketvirtfinalį atėjo po gana sunkiai, kaip čempionams, laimėtų grupių etapo mačų. Aiškiai matėsi, kad jų žaidimas turi silpnų vietų. Treneris Del Bosque tikrai žino, kad jo vyrai gali žaisti geriau, ir tikisi tik maksimalių pastangų iš pagrindinių žaidėjų: Torres, Silva, Xavi, Iniesta, Fabregas. Pagrindinė ispanų problema kol kas atrodė kartais silpnoka gynyba, o pagalvojus apie kūrybingą ir talentingą prancūzų aikštės vidurį, akivaizdu, kad jei šiandien nepasitemps, ispanai gali dėl to turėti problemų. Todėl Ramos, Pique ir Busquets šįvakar gali tapti svarbiausiais ispanų žaidėjais, kuriems teks atiduoti visas jėgas.

Prancūzų nuotaikos bent jau po ketvirtfinalio buvo nekokios – sausai pralaimėta jau iškritusiai Švedijai. Buvo net girdėti kalbos apie rietenas ir pykčius tarp žaidėjų. Todėl prancūzams šiandien pirmoje vietoje bus psichologinis nusiteikimas – ar jie bus pakrikę po minėto pralaimėjimo, ar atvirkščiai – dar labiau motyvuoti, norėdami parodyti, kad tai tebuvo didelis nesusipratimas? Atsakymas į šį klausimą gali nulemti rungtynių eigą. Prisiminus netvirtai atrodančią ispanų gynybą, pagrindinis darbas Prancūzijos rinktinėje šiandien teks puolėjui Benzema bei saugams M’Villa ir Ribery. Benzema svarbus dar ir dėl to, kad jis turi daug ispaniško futbolo patirties ir gerai pažįsta ispanų žaidėjus – tai jis atsinešė iš Real Madrid.

Taktika 1: ispanų saugai prieš prancūzų saugus. Nors tiek ispanų, tiek prancūzų aikštės vidurys dažnai būna sudėliotas tokia pačia schema, šios rinktinės čia žaidžia visiškai skirtingu stiliumi. Ispanijos pusėje kol kas geriausiai iš saugų pasirodė Iniesta, nors itin tiksliais perdavimais vis dažniau stebina ir Xavi, o Alonso geriausiai sekasi tolimi pasai. Padedant Silva ir Busquets, kol kas niekam nepavyko pralaužti ispanų aikštės viduryje. O jei dar ispanų treneris nuspręs pradėti žaidimą su Fabregas vietoje Torres… Prancūzai tikriausiai pradės su M’Villa ir Cabaye bei Diarra užnugaryje. Jis ir yra silpnoji prancūzų vieta – ispanai tikrai lengvai perims jo perdavimus Menez ir Ribery.

Taktika 2: ispanų gynyba prieš prancūzų puolimą. Kol kas nė viena komanda nesugebėjo kokybiškai pulti ispanų, todėl tiksliai nežinome ir tikrojo ispanų gynybos stiprumo. Kroatija kažkiek bandė, tuomet ispanai atrodė puikiai atremdami atakas. Silpniausiai atrodė Arbeloa – juo tikriausiai ir užsiims Ribery. O štai Alba kairėje galėtume pavadinti geriausiu naujoku – greitas, pasitikintis savimi ir ryžtingai prisidedantis prie atakų. Todėl prancūzų Menez tikriausiai turės gana daug laiko praleisti gelbėdamas Debuchy. Pagrindinis prancūzų atakų žaidėjas Benzema toli gražu nedemonstruoja to žaidimo, kurį matėme jam žaidžiant Real Madrid klube. Be to, prancūzų rinktinėje jis neturi ir tokių kokybiškų kamuolio perdavimų – o tai reiškia ir mažiau šansų įmušti. Taigi bent kol kas atrodo, kad ispanų gynyba su prancūzų puolimu turėtų susitvarkyti

Ispanija – Prancūzija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Kaip ir vakar už Graikiją, taip ir šiandien už Prancūziją lažybų bendrovių siūlomi koeficientai yra ženkliai per dideli (5.25 galima gauti pas BetVictor). Tačiau statyti už Prancūziją nerekomenduojame. Bet nerekomenduojame ir už Ispaniją – koeficientas per mažas (5Dimes dar tebeduoda 1.89), o garantijos, kad jie atsilaikys prieš prancūzus, tikrai nėra. Taip pat gana nemaža lygiųjų galimybė…

Kalbant atvirai, bet koks statymas šiame mače yra rizikingas, nes jis gali pasibaigti praktiškai bet kaip. Mūsų pagrindinis statymas šiandien bus Over 2.5 (2.66 Betfair). Aikštėje bus daugybė puikių atakuojančių žaidėjų – tiek ispanų Torres, Xavi, Iniesta, Fabregas, Alonso; tiek prancūzų Benzema, Nasri, Ribbery ir Cabaye. Todėl tai gana logiškas pasirinkimas ir vienas iš saugesnių šiandieną – su juo galime laimėti nepriklausomai, kuri komanda sužais geriau.

Kaip ir visuose ispanų mačuose, neblogas statymas yra Torres Anytime Goalscorer (2.95 pas Betfair) – šis vyrukas tikrai stengsis įmušti, ir turi tam daugiausia šansų.

Tiems, kas visgi tiki ispanų pergale ir ieško padoresnių koeficientų, siūlome dvigubą Score/Win statymą – Ispanija laimės ir Torres įmuš. Tokį už 3.50 siūlo 888sport ir BetVictor.

Su dviem pastaraisiais statymais neskubėkite, ir palaukite, kol bus paskelbtos startinės sudėtys, nes ispanai gali pradėti su Fabregas vietoje Torres – tuomet šie statymai bus rizikingesni. Nors mes manome, kad Torres, net nebūdamas startinėje sudėtyje, vistiek gaus nemažai rungtynių laiko.

O prancūzų gerbėjams galime pasiūlyti handikapą Prancūzija +0.5 (2.22 pas BetOnline) – su šiuo statymu laimėsite ir lygiųjų atveju.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *