Ispanija – Airija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Tai pirmos Euro 2012 rungtynės, kuriose susitinka ryškus favoritas ir viena iš silpniausiomis laikomų komandų: Ispanija – Airija. Ispanams pergalė suteiktų daugiau pasitikėjimo savimi po lygiųjų su italais. O airiai… Airiams šiandien turbūt nepadėtų net jų žalieji stebukladariai nykštukai.

Ispanija – Airija: komandų analizė

Net jei labai nemėgtume airių, šiandien mums jų būtų gaila. Eiti į kovą, kai žinai, kad tikriausiai pralaimėsi, nėra labai malonu. Nors airiai – karinga ir ryžtinga tauta, ir rungtynės nebus tik formalumas, vis dėl to prisiminus jų gynybą rungtynėse su krotais, telieka tyliai palinguoti galvą… Negalima sakyti, kad airiai apskritai labai blogai žaidė, jie tiesiog darė tokias klaidas, kuriomis kroatai sugebėjo puikiai pasinaudoti.

Vienintelė viltis airiams šiandien gali būti tik pasistengti, kad rungtynių baigtis būtų kuo mažiau gėdinga. Taigi treneriui Trapattoni teks rinkti mažas pergales visų rungtynių metu – kietai gintis, kuo ilgiau išlikti susikaupusiems, stengtis kuo rečiau klysti ir tikėtis, kad jų vartininkui Shay Given šiandien itin šypsosis sėkmė. Jei airiai dar bandys ir pulti, už tai turėtų būti atsakingi McGeady, Duff ir Keane.

Ispanai ateina po visus jų sirgalius nuvylusių lygiųjų 1:1 prieš Italiją. Iki šiol fanai burnoja ir nesupranta schemos 4-6-0 pasirinkimo – kodėl puolėjai Torres ir Llorente atsidūrė ant suolo, o puolimui vadovavo Fabregas? Galima tik įtarti, kad tokios strategijos tikslas buvo sukurti didesnį žaidėjų mobilumą ir jį išnaudoti italų gynėjams neutralizuoti atitraukiant juos vieną nuo kito. Mums atrodo, kad tai pasiteisino tik minimaliai – būtent tada, kai ispanai įmušė rezultatą išlyginantį įvarti per tris minutes nuo italų įvarčio.

Tikrai įdomu, kokia šiandien bus ispanų taktika – ar treneris Del Bosque kaip tikras magas ištrauks dar kokį nors netikėtą triušį iš skrybėlės? Nors airiai nėra stipri komanda, bet ispanams tikrai reikia daugiau puolėjų aikštėje – tai akivaizdu.

Taktika 1: ispanų saugai prieš airių saugus. Jei ispanai vėl žais su šešiais saugais, airiai neturės kamuolio didžiąją rungtynių dalį. Fabregas visai neblogai susidorojo su jam paskirta pozicija, nes joje jis žaidžia ir Barcelona klube. Xavi ir Iniesta buvo puikūs – jie greitai atsidurdavo reikiamose vietose, perdavimai buvo trumpi ir tikslūs. Alonso sekėsi prasčiau. Airių žaidimas yra paremtas ilgais perdavimais ir kamuolio užlaikymu, todėl net su savo naująja schema ispanai turėtų dominuoti aikštėje. Airių saugams trūksta kokybės ir kūrybiškumo, jie nepastebi galimybių ir dažnai klysta.

Taktika 2: ispanų gynyba prieš airių…hm, prieš airių kažką, ką jie vadina puolimu. Jei airiai žais kaip prieš kroatus, jie beveik neturi šansų įmušti ispanams. Nebent ispanai nuspręstu jiems padovanoti itin akivaizdžių ir lengvų progų. Tačiau kadangi šiandien ne Kalėdos, tokių dovanų Airija tikėtis neturėtų.

Ispanija – Airija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Ispanija turėtų lengvai laimėti šias rungtynes, tačiau statyti už juos neapsimoka dėl itin mažo koeficiento (1.29 Ladbrokes, Paddy Power). Šiek tiek daugiau vertės turi handikapai -1.5 (2.00 12bet ir Bet365) ar net -2.5 (3.40 Betfair) – čia jau rinkitės pagal tai, kiek sutinkate rizikuoti.

Labai neblogi kol kas yra koeficientai už Over 2.5 (1.83 12bet), o jei manote, kad ispanai visiškai „užkas“ airius po įvarčiais, tai statykite už Over 3.5 (3.20 Betfred).

Jei Fabregas žais toje pačioje pozicijoje, vertas dėmesio statymas yra Fabregas – Anytime goalscorer (2.95 Betfair). Norint daugiau saugumo, šį statymą galima atlikti gyvai, jau rungtynėms prasidėjus.

Na ir mūsų pagrindinis statymas šiandienai yra Ispanija HT/FT – mes manome, kad jie dominuos visą rungtynių laiką ir būtinai pasinaudosime neblogu šio statymo koeficientu pas Betfair – 1.84.

Komentarų: 3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *