Eurobasket 2013 prognozės: Lietuva – Prancūzija (09.11 @ 22:00)

Šiandieninė mūsų prognozė Eurobasket’ui liūdina ir mus pačius, tačiau kaip sakoma – profesionalūs lažybininkai neturi Tėvynės. Tai reiškia, kad jei statote ne tik dėl malonumo, tuomet reiktų kuo mažiau remtis emocijomis, asmeniniais favoritais ir patriotiškumu. Nesupraskite klaidingai, mes norėtume kad šiandien laimėtų lietuviai, tačiau manome, kad toks statymas būtų per daug rizikingas. Kodėl – skaitykite toliau.

Pastarosios lietuvių rungtynės prieš bosnius susilaukė daugybės epitetų – siaubo vakaras, košmaras, gėda, ir taip toliau. Panašu, kad mūsų rinktinė neįvertino bosnių, ir ruošėsi truputį kitokioms rungtynėms. Pabaigoje nedaug trūko iki blogiausios baigties, kai pagaliau prabilo Kleiza ir beveik stebuklingai ištraukė rinktinę į kitą etapą.

Kaip lietuviai žais šiandien, galime tik spėlioti. Mūsų rinktinė be galo nepastovi, žaidžia labai sunkų krepšinį, ir neaišku, ar tai pasikeis iki pat čempionato pabaigos. Vertinant popieriuje atrodo, kad Lietuvos rinktinė savo sudėtimi gali prilygti Prancūzijai – tarkime, jei broliai, Valančiūnas ir Kleiza sužaistų geriausias savo rungtynes, šansų laimėti lietuviai turi. Tačiau žiūrint į praeitį, analizuojant statistiką ir peržiūrinėjant video medžiagą, mums peršasi viena mintis – šie šansai yra nedideli, net jeigu mums labai sektųsi. Todėl kol nepamatysime Lietuvos rinktinės kitokios, nei iki šiol, tol už ją statyti bus labai rizikinga. Norisi tikėti, kad tai įvyks šiandien, bet kol kas jokių priežasčių to tikėtis nėra.

Prancūzus lažybų bendrovės mato kaip šio vakaro susitikimo nugalėtojus, ir tai nestebina. Tony Parker ir jo kompanija yra laikomi vienais iš viso čempionato favoritų. Žinoma, Prancūzijos rinktinė taip pat turi savo silpnybių, ji turėjo ir prastų akimirkų Slovėnijoje (pralaimėjimas vokiečiams), ji nėra nenugalima, tačiau peržiūrint jų rungtynių video matosi, kad kiekvienąkart jie sužaidžia geriau ir geriau. Jei tik vienose rungtynėse padaro kokių nors klaidų, jau sekančiose tų pačių nekartojama – to labai trūksta lietuviams.

Šis susitikimas be abejonės yra šiandienos Eurobasket tvarkaraščio deimantas. Dvi garsios rinktinės, lietuviai kol kas yra vieni geriausiai besiginančių Eurobasket’e, o prancūzai – tarp geriausiai puolančių. Jei po mačo su bosniais lietuviai padarė išvadas, ir bandys atrasti bei pasinaudoti prancūzų silpnomis vietomis, rungtynės bus įdomios, o rezultatas praktiškai nenuspėjamas. Tačiau iš tikrųjų lietuviams daryti išvadas reikėjo daug seniau, na bent jau vienerias rungtynes atgal. Todėl mes to nesitikime ir šiandien. Mūsų manymu, geriausia, ką šiandien gali pavykti pasiekti lietuviams, yra pralaimėti vienaženkliu skirtumu. Todėl tik 4 taškų siūlomas neigiamas handikapas už prancūzus atrodo gana patraukliai. Kad ir sunkia širdimi, statome už prancūzus.

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Prancūzija -4 5/10 1.81 Stan James  76:62  -5

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *