Čekija – Lenkija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Prasidedant paskutiniam Euro 2012 grupių etapo turui, A grupėje susitinka Čekija ir Lenkija. Rungtynės turėtų būti labai įdomios – tik viena iš šių komandų gali patekti į ketvirtfinalį, o lygiosios galėtų abiems užkirsti kelią į jį. Pabandykime paprognozuoti, kuriai turėtų pasisekti labiau.

Čekija – Lenkija: komandų analizė

Čekija turi šansų patekti į ketvirtfinalį ir sužaidusi šiandien lygiosiomis su Lenkija – tam tereikia, kad Rusija laimėtų arba sužaistų lygiosiomis su Graikija. Tačiau norint apsidrausti, čekams reiktų siekti pergalės. Nors įvarčius Čekijos rinktinėje mušė Jiracek ir Pilar, raktas į pergalę prieš lenkus čekams yra saugų Plasil ir Hubschman žaidimas. Būtent jie gali apsaugoti čekus nuo lenkų puolimo, nes kiti Čekijos saugai yra daug žemesnio lygio. Ir būten minėtoji pora gali padėti sukurti progas įmušti kapitonui Rosicky ir puolėjui Baros.

Lenkų didžiausias pasiekimas šiame čempionate yra 1:1 su Rusija. Šiandien jie gali pasiekti dar daugiau – patekti į ketvirtfinalį, jei tik laimės. Jei vėl sužaistų lygiosiomis, jie patektų į Europos futbolo čempionatų istoriją kaip komanda, vienintelė sužaidusi visas trejas grupių etapo rungtynes lygiosiomis. Tačiau tuomet jie nepatektų į ketvirtfinalį. Taigi lenkams lygiosios netinka. Todėl geriausią savo žaidimą turės demonstruoti ne tik Dortmundo Borussia trijulė Lewandowski, Blaszczkowski ir Piszczek, bet ir vartininkas Szczęsny, gynėjas Perquis bei saugas Obraniak.

Taktika 1: čekų saugai prieš Lenkijos saugus. Abi pusės žaidžia panašiu „prasilaužimo“ stiliumi. Čekijos pusėje tai organizuoja Rosicky, o pas lenkus praktiškai visi saugai gana vidutinio lygio. Šiek tiek geriau atrodo tik Blazcyzykowski, Polanski ir Obraniak – jie ir turės susikaupti ir dominuoti aikštės viduryje, jei Lenkija tikrai nori laimėti.

Taktika 2: lenkų puolimas prieš čekų gynybą. Čekų gynyba sunkiai laikėsi net prieš silpną graikų puolimą, todėl čia ir slypi lenkų šansas. Kaip ir buvo manoma prieš čempionatą, visos lenkų viltys – kokybiškame puolime, o dar tiksliau – Lewandowski žaidime. Tačiau jis kol kas negalėjo pademonstruoti geriausio savo žaidimo, kadangi rinktinėje jis negauna tokios kokybiškos pagalbos iš užnugario, kokią turi Dortmundo klube. Bet kokiu atveju, agresyvus puolimas šiandien turėtų būti vienas iš lenkų prioritetų.

Čekija – Lenkija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Tiek Čekija, tiek Lenkija jau įrodė sugebančios greitai atakuoti bei mušti įvarčius. Todėl gana sunku prognozuoti šiandienos rungtynes remiantis jau sužaistomis. Lenkija atrodė labai prastai antroje rungtynių su Rusija pusėje, tačiau labai stipri ir vieninga rungtynėse su Graikija. Čekiją visiškai sumindė rusai, tačiau jie neblogai žaidė prieš graikus.

Todėl šiandien laimėtojo statymui mes rekomenduojame rinktis komandą, kuriai pergalės reikia labiau – Lenkija (daugiausiai duoda Betfair – 2.44). Mes manome, kad lenkai sugebės pulti sėkmingiau ir turėdami milžinišką sirgalių paramą pasiims visus tris taškus iš šių rungtynių.

Vienintelis dalykas, kuris gali pakišti lenkams koją yra tai, kad teoriškai čekams užtenka lygiųjų – todėl jie tikrai gali stengtis pasiekti tokį rezultatą ir jį išlaikyti. Vis dėl to statyti už lygiąsias dviejų puikiai atakuojančių komandų rungtynėse neprotinga, kad ir kiek daug tų lygiųjų buvo Euro 2012. Logiškiau rinktis populiarųjį Both teams to score (1.80 pas Bet365) – ypač turint omenyje ne itin kokybišką abiejų pusių gynybą. Šis statymas laimės, net jei rezultatas būtų tos užkeiktos lygiosios, todėl jį rinkdamiesi apsidraudžiate dvigubai.

Atakuojantis žaidimo stilius sufleruoja ir kitą protingą pasirinkimą šioms rungtynėms – Over 2.5 (2.06 pas 12bet). Papildomas argumentas šiam statymui yra tai, kad paskutinieji grupių etapo turai visuomet pasižymi didesne įvarčių gausa – kadangi daugumai komandų nebetinka lygiosios ir reikalingi visi trys taškai, norint patektį į ketvirtfinalį. Skaičiuojant nuo Euro 1980, 28 iš 48 paskutinio grupių etapo turo mačų turėjo 3 arba daugiau įvarčių.

Turbūt nieko nenustebinsime įvarčių autorių statymais. Pas čekus daugiausiai šansų įmušti mūsų nuomone turi Milan Baros (4.00 Betfred ir BetVictor), o Lenkijos rinktinėje tai be abejo yra Robert Lewandowski (2.50 galima gauti pas Bet365, 888sport, Ladbrokes, Paddy Power). Jei reiktų rinktis vieną, mes rinktumėmės lenką.

Iš šiek tiek egzotiškesnių statymų gana realistiškai atrodo Over 10 kampinių – BetVictor siūlo 2.15. Už tokį statymą duodamas gana nemažas koeficientas – tai dėl to, kad jau įvykusiuose lenkų ir čekų mačuose kampinių buvo nedaug. Lenkija prieš Graikiją – 4, Lenkija prieš Rusiją – irgi 4. Čekų statistikoje atitinkamai 5 ir 4 kampiniai. Tačiau šiandien mes tikrai stebėsime puolimu paremtas, agresyvias ir greito žaidimo rungtynes, todėl galime tikėtis ir kur kas daugiau kampinių.

Mums taip pat patinka Over kortelių statymuose: Over 5 cards už 2.38 siūlo Ladbrokes arba Over 6 cards už 3.30 – pas William Hill. Kadangi abiejų komandų ateitis čempionate neaiški, o ją lems šios vienintelės rungtynės, nervai gali neatlaikyti daug kam. Be to, matome ir šiokią tokią kortelių kiekio didėjimo tendenciją: pačiose pirmosiose lenkų ir čekų rungtynėse šiame čempionate nė viena komanda negavo jokios kortelės, o štai antrosiose čekai surinko 3, o lenkai – 2. Dar svarbu žinoti, kad geltonosios kortelės, surinktos iki ketvirtfinalio ir jame, anuliuojasi prieš pusfinalį. Taigi žaidėjai gali rizikuoti ir gauti geltoną kortelę, nes jie žino, kad jei paklius į ketvirtfinalį, jei galės ir ten gauti geltoną kortelę, tačiau vistiek nebus suspenduoti pusfinalio rungtynėms.

Komentarų: 9

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *