Borussia Dortmund – Bayern Munich: UEFA Čempionų lygos finalas (2013.05.25@21:45 val.)

Svarbiausios metų klubinio futbolo rungtynės ir sezono kulminacija – UEFA Čempionų lygos finalas. Šįmet jis vyksta Londone, kur susitinka du Vokietijos klubai – Borussia Dortmund ir Bayern Munich. Ką mūsų futbolo lažybų ekspertai prognozuoja šioms rungtynėms?

Dortmundo komanda šį vakarą turės kovoti be Mario Goetze, tačiau su tokiais talentais, kaip Robert Lewandowski, Marco Reus, Bender ir Blaszczykowski, jiems tikrai nepritruks žaidėjų aikštelės viduryje ar puolime. Visą sezoną ši komanda rodė itin didelį atkaklumą ir kovinę dvasią. Prisiminkime kad ir ketvirtfinalį – atsilikinėdami 2-1, kai reikėjo dar 2 įvarčių norint laimėti, rungtynėms priartėjus prie 90 minutės jie rado būdą tai padaryti.

Miuncheno klubas šįmet yra itin pajėgus. Bayern laimėjo 33 iš savo paskutinių 37 rungtynių – komanda žaidžia kaip automatinė pergalių mašina. Jei visą šį sezoną statėte už juos, tikrai dėkojate Bayern už nemažą laimėtą sumą. Komandoje tiesiog puikus patirties (Lahm, Schweinsteiger, Robben, Ribery) bei puolimo talentų (Gomes, Mandzukich, Muller) balansas. Tačiau ar šį vakarą, prieš labai gerai pažįstamą priešininką, šį mašina neužstrigs?

Taip pat Bayern žaidimą veiks net 2 psichologiniai faktoriai: po šio sezono komandą palieka treneris Jupp Heyckes, o jo vietą užims buvęs Barcelona vedlys Pep Guardiola. Heyckes, kaip ir bet kuris kitas treneris, tikrai norėtų savo karjerą šiame klube užbaigti tokia pergale, kaip UEFA Čempionų lygos finalas. Antrasis veiksnys dar įdomesnis: pernai Bayern pralaimėjo šį finalą prieš Chelsea klubą. Pralaimėta labai apmaudžiai – po baudinių serijos ir dar savo namų aikštėje, Miuncheno Allianz arenoje.

Pastarąsias šešias tarpusavio rungtynes šie klubai sužaidė taip: dvejos lygiosios ir po du laimėjimus. Abejos lygiosios buvo 1-1. Šįmet aukščiausioje Vokietijos lygoje klubai užėmė pirmą (Bayern) ir antrą (Borussia) vietas. Borussia Bundesligą laimėjo pernai. Vokietijos taurėje šįmet Miunchenas eliminavo Dortmundą laimėję 1-0, pernai komandos susitiko taurės finale, kurį 5-2 laimėjo Dortmundas. Iš šios statistikos matome, kad komandos viena kitą pažįsta labai puikiai, ir net ir šį vakarą, prieš tokias svarbias rungtynes, tikriausiai nė viena nejaučia nei baimės, nei kokio nors nerimo.

Dauguma futbolo gerbėjų ir lažybų mėgėjų šį vakarą renkasi Bayern klubą, jiems pritaria ir lažybų bendrovės. Už Bayern laimėjimą daugiausiai siūlo Bet365 (1.80), už Borussia – BetVictor (5.00). Mes manome, kad koeficientai nėra tikslūs, jie neatspindi tikrųjų tikimybių. Abi komandos neturi tokio didelio kokybinio skirtumo, kaip galėtų atrodyti iš koeficientų, ir Borussia tikrai taip pat turi šansų laimėti, todėl koeficientas už šio klubo pergalę yra ženkliai per didelis. Taigi žiūrint iš statymo vertės pusės, apsimoka statyti už Borussia. Be to, kai visi tikisi Bayern pergalės, Miuncheno klubas gali dėl šių lūkesčių jausti šiokį tokį spaudimą, o tai kartais įtakoja komandos pasirodymą, net ir tokios patyrusios, kaip Bayern. Žinoma, žiūrint vien tik iš sportinės pusės, kad ir nežymiai, bet vakaro favoritas visgi yra Bayern.

Mes manome, kad klubų pajėgumai gana panašūs, todėl rungtynės bus įtemptos, taktiškos, ir jų rezultatą gali nulemti viena vienintelė sėkminga ataka ar gynėjo klaida. Nenustebtume, jei prireiktų ir baudinių. Todėl savo statymus išdėliojome taip, kad su bet kokiu rungtynių rezultatu neturėtume itin didelių nuostolių. Įdomu, kaip statote jūs – pasidalinkite komentaruose.

Taip pat primename lažybose mažiau patyrusiems, kad tokiose svarbiose rungtynėse neverta statyti itin didelių sumų, kadangi dėl psichologinių veiksnių gana dažnai rezultatai būna netikėti. Mes siūlytume šį vakarą statyti nedideles sumas – daugiau dėl didesnio malonumo stebinti rungtynes, o ne dėl noro turėti didelį pelną. Šį vakarą mėgaukimės gražiu futbolu!

Prognozė Statymas Geriausias koeficientas Rezultatas Pelnas/ Nuostolis
Bayern Win 5/10 1.80 Bet365  2:1     +4
Borussia +1 4/10 1.76 12bet  0
Both to score – Yes 3/10 1.73 Bet365  +2,19
Penalty Shootout – Yes 1/10 8.00 Stan James  -1
Viso +5,19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *