Anglija – Italija: analizė ir rungtynių prognozės lažyboms

Kijeve šiandien įvyks paskutinis Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio mačas: susitinka C grupės antros vietos laimėtoja Italija ir D grupės laimėtoja Anglija. Jei kurioje nors prognozėje esame rašę, kad tai buvo sunkiausiai prognozuojamos rungtynės, tai atsiimame tuos žodžius – visgi nuspręsti, kas laimės, sudėtingiausia iš viso Euro 2012 yra šiandien.

Anglija – Italija: komandų analizė

Kalbant grynai tik apie rezultatus, Anglijos rinktinė grupių etape sužaidė puikiai – jie padarė tiek, kiek reikia žaisdami prieš Švediją ir Ukrainą bei profesionaliai ištempė lygiąsias prieš Prancūziją. Sugrįžęs po suspendavimo pagrindinis žaidėjas Rooney jau spėjo įmušti įvartį. Už tokį ramų ir koncentruotą žaidimą reiktų dėkoti treneriui Hodgson, kuris sugebėjo sumažinti psichologinę įtampą ir įkvėpti komandai ryžto. Na o kalbant apie patį žaidimą, anglai turi skylių – jie atiduoda varžovams per daug kamuolio laiko, kol kas silpnokai ginasi aikštės kraštuose ir sunkiai stabdo priešininkų prasiveržimus. Jei ir šiandien jie pasirodys aikštėje neištaisę šių klaidų, italai greitai jomis pasinaudos. Pirlo tiksliai perduos Cassano, Di Natale ar Balotelli, o šie akimirksniu prasiverš iki baudos aikštelės – štai visai įmanomas anglų košmaro scenarijus. Galvojant apie puolimą, Anglijos rinktinėje svarbiausias bus, be abejo, Rooney, tačiau išskirtume ir Gerrard, kuris iki šiol puikiai pasirodė atakose ir yra reali grėsmė anglų varžovams.

Italai taip pat sėkmingai išlaviravo savo nelengvoje grupėje ir užėmė antrą vietą – tačiau būtent to jie ir siekė, nes tai reiškė rungtynes su Anglija ketvirtfinalyje. O anglus nugalėti italai gali – jie tai padarė daug kartų praeityje. Pagrindinė italų problema, kuri matėsi grupių etape – pirmieji įmušę įvartį jie nesugeba išlaikyti ir įtvirtinti savo pirmavimo iki rungtynių pabaigos (taip įvyko mačuose su Ispanija ir Kroatija). Trenerio Prandelli ekipoje šiandien svarbiausi žaidėjai bus jau minėtas taiklusis Pirlo, Cassano ir saugas De Rossi. Ypač pastarojo žaidimas daugeliu atveju buvo italų sėkmės priežastis, o žaidžiant prieš Angliją su Rooney priešakyje, De Rossi pasirodymo kokybė gali nulemti viso mačo eigą.

Taktika 1: anglų saugai prieš italų saugus. Anglų aikštės viduryje bus mažiau, todėl Gerrard ir Parker turės sunkiai dirbti, kad išlaikytų pranašumą savo pusėje. Milner ir Young turės dažnai jiems padėti. Norėdami sustabdyti italus, jie pirmiausia turės sustabdyti Pirlo – o turint aikštės viduryje vienu žaidėju mažiau, tai gali būti sudėtinga įgyvendinti.

Taktika 2: anglų gynyba prieš italų puolimą. Anglų gynyba yra kietas riešutėlis bet kuriam varžovui. Net esant dideliam spaudimui jie retai leidžia priešininkams susikurti patogias progas. Terry ir Lescott puikiai apsigina centre, Johnson taip pat, ir dar sugeba prisidėti prie atakų. Cole irgi atrodo neblogai, tik jam dažniau reikia pagalbos. Gerai ginasi ir Parker, netgi Gerrard ir Milner. Vienu žodžiu, anglų gynybą palaužti bus sunku. Taigi Cassano, Di Natale ir Balotelli, taip pat ir italų saugai turės ką veikti – jie jie tikisi, kad anglų gynybą įveiks taip, kaip kroatų ar airių, tai jie klysta.

Anglija – Italija: lažybų prognozės ir statymų rekomendacijos

Kaip jau sakėme pradžioje – iš visų iki šiol vykusių Euro 2012 rungtynių, šias prognozuoti mums sudėtingiausia. Komandos labai panašaus pajėgumo, panašūs ir jų šansai šiandien laimėti. Anglai yra itin ryžtingi, Rooney grįžęs, o psichologinis spaudimas kaip ir sumažėjęs – jie jau ir taip pasiekė tiek, kiek net jų pačių fanai nesitikėjo. Italai irgi nemažiau rimtai nusiteikę; be to, jie turi Balotelli – šis vyrukas tikrai puikus, nors ir visiškai nenuspėjamas. Jis gali tiek atnešti italams pergalę, tiek sutrukdyti ją pasiekti.

Lygios galimybės matosi ir iš lažybų bendrovių koeficientų – jie praktiškai vienodi už abi puses (už Angliją daugiausiai duoda BetVictor – 3.10; už Italiją – Betfair – 2.96). Todėl protingiausiais statymas šiandien būtų lygiosios (3.05 pas  Betfair). Tuomet nedidelę sumą galima pastatyti ir už Penalty ShootOut – Yes (5.00 – PaddyPower). Bet rizikos abiem atvejais vistiek labai daug.

Jei mums būtinai reiktų statyti 1×2 statymą, rinktumėmės Angliją, bet iš tikrųjų rekomenduojame šiandien šį statymą palikti ramybėje.

Pagrindiniam statymui mes išsirinkome Both to score (2.25 – WilliamHill) – manome, kad tokiose įtemptose varžybose bent po įvartį į savo vartus praleis abi komandos.

Vienas iš įdomesnių statymų šiandien gali būti už raudoną kortelę – PaddyPower siūlo 3.00 už Red card shown in match. Abi komandos pagarsėjusios išsiunčiamais iš aikštės žaidėjais (BetVictor duoda net 4.00 už statymą Sending Off in Match!), o ir klaidų bei įkaitusios atmosferos galimybė tokiame nervingame mače gana didelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *